2009. november. 05. 12:42 hvg.hu Utolsó frissítés: 2009. november. 05. 12:27 Itthon

Üdülővagyon: a kormányszóvivő tagadja a Magyar Nemzet vádjait

Nem értékesítik az állami tulajdonban lévő üdülőket - ezt hangsúlyozta Szollár Domonkos a mai kormányszóvivői tájékoztatón. Üzemeltetőket azonban keresnek.

Az üdülővagyon értékesítéséről szóló cikkel a Magyar Nemzet árnyékra vetődött - kezdte kedvenc szófordulatával a kormányszóvivői tájékoztatót Szollár Domonkos, aki azt is hozzátette: "arra kérne mindenkit, hogy nagy kritikával olvassa a Magyar Nemzetet". Azt mondta, nem tervezik az üdülők értékesítését, de néhány, üdülőket érintő döntés született azok hatékonyabb működtetésének céljával. Az ok az, hogy az üdülőket kezelő Központi Szolgáltatási Főigazgatóság (KSZF) kétmilliárd forinttal kevesebből gazdálkodik majd 2010-ben. Ennek okán a kormány a "költséghatékonyság és professzionális üzemeltetés" jegyében változtatásokról egyezett meg az érdekvédelmi szervezetekkel egyeztetve.

A döntés értelmében a huszonkét üdülőből kettő - az őszödi és a tihanyi - továbbra is a KSZF kezelésében marad. Tizenhárom üdülő üzemeltetésére azonban nyílt közbeszerzési eljárást ír majd ki a kormány. A tervek szerint erre decembertől lehet pályázni, s 10-15 évre kaphatja meg a nyertes pályázó az állami tulajdonban maradó ingatlanok üzemeltetési jogát azzal a feltétellel, hogy a dolgozók 50 százalékát tovább foglalkoztatja.

Hét üdülővel kapcsolatban pedig az a megállapodás született, hogy azt más állami szerv kapja meg. A napilap értesülései azonban Szollár tájékoztatása szerint nem helytállóak, mert a Köztársasági Elnöki Hivatal nem kap üdülőt.

Egy ingatlan esetében döntöttek értékesítésről, ez a Tabáni Teniszcenter, de ennek esetleges adósságairól nem tudott nyilatkozni a kormányszóvivő.

Az üdülőket érintő változások következménye lehet leépítés, de egyelőre erről sem tudni többet - hangsúlyozta Szollár Domonkos.

Hirdetés
EUrologus Folk György (EUrologus) 2025. január. 09. 17:00

Elon Musk beszól az európai államfőknek és élvezi

Szünet nélkül folyik az adok-kapok a Trump-adminisztrációban befolyásos szerepre készülő Elon Musk és az európai politikusok között. A németországi választások előtt kellene dűlőre jutni.