2009. augusztus. 12. 09:44 MTI Utolsó frissítés: 2009. augusztus. 12. 09:45 Itthon

Mentőautó karambolozott Csepelen

Mentővel ütközött egy személyautó szerdára virradóra Csepelen, a balesetben négyen könnyebben megsérültek - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese az MTI-vel.

Két személygépkocsi karambolozott a Táncsics Mihály és a Széchenyi István utca sarkán, az egyik jármű az ütközés következtében nekilökte a másikat egy mentőautónak.

A balesetben négyen sérültek meg könnyebben, a mentőszolgálat tájékoztatása szerint egy ember szorult rövidebb ideig kórházi ellátásra. A mentőautó nem szállított beteget.

Hirdetés
Címkék
hvg360 Matalin Dóra 2025. február. 18. 06:30

A tudósok nem hittek Karikó Katalinéknak – Pardi Norbert az mRNS-vakcinák rák elleni bevethetőségéről

A gyógyszercégeknek masszív bevételük lett az mRNS-vakcinákból, ezek jelentős részét visszaforgatják a kutatásokba, így már nem évi 5-6, hanem 40-50-100 klinikai vizsgálat folyik mRNS-alapú készítményekkel – mondja Pardi Norbert, a Pennsylvaniai Egyetem mikrobiológiai tanszékének professzora, aki még 2011-ben csatlakozott a Karikó Katalin és Drew Weissman laboratóriumában zajló kutatásokhoz. Jelenleg már a saját laboratóriumát vezeti Philadelphiában, ahol vakcinák fejlesztésével foglalkoznak részben olyan fertőző betegségek ellen, mint az influenza, de vannak eredményeik az mRNS-alapú rákvakcinák területén is.