2009. május. 08. 10:28 MTI Utolsó frissítés: 2009. május. 08. 11:42 Itthon

Brutálisan összevert fideszes képviselő: két rendőr a vádlott

Révész Máriusz nem emlékszik a megverése napján, 2006. október 23-án történtekre, az eseményeket csak a hozzátartozók és az ismerősök elmondása alapján sikerült rekonstruálnia - erről a fideszes politikus tanúvallomásában beszélt a Fővárosi Bíróságon abban a perben, amelyben két rendőrt vádolnak az országgyűlési képviselő elleni bűncselekménnyel.

A politikus elmondta: egyetlen emléke az eseményekkel kapcsolatban az, amikor a szülei a kórházból távoztak a látogatása után. Szólt arról is, hogy több sérülést szenvedett a bántalmazása során. A fején két sebnek a mai napig látható a nyoma, eltört a lapockája, feldagadt a szája és másfél hónapig gyógytornára kellett járnia. Hozzátette ugyanakkor, hogy nagy fájdalmai nem voltak.

A büntetőperben az egyik rendőrt különös kegyetlenséggel elkövetett súlyos testi sértésben való bűnsegédlettel, valamint hivatalos eljárásban elkövetett bántalmazás vétségével vádolják, szintén bűnsegédként. A másik rendőrt hivatalos személy által elkövetett bűnpártolás bűntettével vádolják. Tettesként egyetlen rendőrt sem vádolnak a bűncselekmény elkövetésével.

Révész azt mondta: a bántalmazása napján történtekre egyáltalán nem emlékszik, még arra sem, hogy állítólag a délelőtti órákban egy kőbányai ünnepségen vett részt. A hozzátartozóktól, ismerősöktől kapott információk alapján a bíróság előtt közölte: családjával ment a Fidesz rendezvényére, majd a nagygyűlés végén elindultak hazafelé. Ekkor találkoztak egy ismerős fiatalemberrel, aki a szomszédos utcákban történő események miatt azt javasolta, hogy menjenek haza. Ekkor a politikus elvált a családjától és a szüleihez ment. Onnan a testvérével indult el, akitől szintén különvált, és legvégül egy újságíróval beszélt.

A honatya hozzátette: a rendőrök felé indult, mert beszélni akart velük arról, hogy egy bejelentett fideszes rendezvény helyszínén vannak, és országgyűlési képviselőként el akart járni, hogy az ott tapasztalt rendőri fellépésnek legyen vége. Mint mondta, a kórházban az országgyűlési képviselői igazolványát külön találta meg a személyi igazolványától, így vélhetően azt is elővette, hogy igazolja magát.

Kitért arra is, bár az akkori országos rendőrfőkapitány azt nyilatkozta, hogy rendőrök hívtak mentőt hozzá, a nyomozás során bebizonyosodott, ez nem így történt.

Az elsőrendű vádlott ezzel kapcsolatban azt mondta: a politikust ő segítette fel a földről, és a Síp utca sarkára kísérte, ahol magára hagyta, mert ott már összegyűltek az emberek. A másodrendű vádlott pedig azt vallotta: érdeklődött a sebesült honatyától, hogy jól van-e, majd rendőrkollégáktól kért segítséget ahhoz, hogy a sérült orvosi segítséget kapjon, de azt már nem tudta megmondani, hogy ezután mi történt.

Révész Máriusz arra az ügyészi kérdésre, hogy ittas volt-e a történtekkor, azt mondta: "életemben részeg nem voltam soha". Határozottan cáfolta, hogy ittas lett volna, szerinte a rendőrség és a sajtó próbált meg ilyen híreket terjeszteni.
 
Az egyik rendőr ugyanakkor azt vallotta: a sérült férfi első látásra ittasnak tűnt. A másik ugyancsak arról beszélt, nem volt egyértelmű, hogy a sebesült férfi lassú mozgását, viselkedését alkoholfogyasztás vagy a sérülései indokolják.

Révész Máriusz, a Fidesz parlamenti képviselője 2006. október 23-án az Astoria környékén sérült meg, amikor tüntetők és rendőrök összecsaptak egymással. A politikus ezt követően ismeretlen tettesek ellen feljelentést tett hivatali eljárásban történt bántalmazás és aljas indokból elkövetett súlyos testi sértés miatt.

A tavaly májusban megvádolt két rendőr ellen az idén márciusban kezdődött meg a büntetőper, amely a pénteki nap folyamán orvosszakértő meghallgatásával és a térfigyelő kamerák által rögzített felvételek levetítésével folytatódik.

Hirdetés
Zhvg hvg.hu 2024. november. 27. 16:00

zCast: Az akkugyárhatalom, ahol a hatóságok és a gyárak együtt állnak szemben a helyi polgárokkal

Megpróbáltuk sok nézőpontból körbejárni az akkugyárhatalommá válás meglévő – és várható – kockázatait és előnyeit, amihez Éltető Andrea közgazdász volt segítségünkre. Hány gyár épült és épülhet még? Mikortól válhat a lakossági energia- és vízigény kárára az víz- és energiazabáló iparág? Mennyire piszkosak a tiszta közlekedéshez szükséges gyárak? Vajon tudnánk jobban csinálni, mint ahogy most megy, és egyáltalán megéri ez az egész? Gyere velünk, és megtudhatod.