2009. május. 04. 14:35 MTI Utolsó frissítés: 2009. május. 04. 14:26 Itthon

Folytatódó adok-kapok az országgyűlésben

A szocialista kormányokat tette felelőssé Navracsics Tibor, a Fidesz frakcióvezetője azért, amiért Magyarország az elmúlt öt évben állítása szerint "csúnyán leszerepelt" az Európai Unióban. Mesterházy Attila, MSZP-s frakcióvezető szerint pedig egyértelműen sikerként könyvelhetjük el Magyarország és a többi kilenc állam öt évvel ezelőtti európai uniós csatlakozását.

A kormánypárti képviselő szerint az elmúlt öt év kevés ahhoz, hogy kialakítsuk a végső mérleget az uniós tagságról. Hangsúlyozta, hogy Magyarország mindig is Európa része volt, még akkor is, ha néhány évtizedre a történelem elszakította Európától.
    
Mesterházy Attila szerint nemcsak Magyarországon, hanem egész Európában nagy az EU ellenzőinek aránya, de szerinte Magyarországon ez teljesen természetes, mert irreális várakozások voltak a tagsággal kapcsolatban.

Navracsics Bajnai Gordon miniszterelnök napirend előtti felszólalására reagálva hétfőn a parlamentben azt mondta: 1998 és 2002 között kezdett az ország magához térni a 80-as és 90-es évek sokkjából, sokan Nyugat-Európában is úgy gondolhatták, hogy ez egy elronthatatlan helyzet, ott pattog a labda a gólvonalon, már csak be kell lőni a hálóba, és megvan a gól. "Aztán az történt, hogy 2002 májusában megjelentek a szocialisták, és lendületesen fölé vágták a labdát" - tette hozzá.
    
Szerinte az uniós csatlakozás óta, az elmúlt öt évben olyan folyamatok indultak el, amelynek következményeképpen a legújabb közvélemény-kutatási adatok szerint a megkérdezettek kétharmada csalódott az Európai Unióban.
    
A Fidesz frakcióvezetője Bajnai Gordon miniszterelnököt, volt gazdasági minisztert személyesen is felelősnek nevezte azért, mert az uniós források mindössze négy százalékát sikerült kifizetni az elmúlt két és fél évben.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.