2009. április. 02. 15:45 MTI Utolsó frissítés: 2009. április. 02. 15:53 Itthon

MDF: Bajnai "beolvasott" az MSZP- és az SZDSZ-frakciónak

Bajnai Gordon ezzel a programmal beolvasott az MSZP- és az SZDSZ-frakciónak, elmondta a véleményét eddigi politikai aktivitásukról - mondta Herényi Károly MDF-es politikus csütörtökön az MTI-nek, a Bajnai-program eddig nyilvánosságra került részletei kapcsán.

Ez az előterjesztés akár ellenzéki is lehetne - jelentette ki Herényi Károly, hozzátette azonban: a javaslatcsomaggal az a probléma, hogy nincs társadalmi támogatottsága, és nagy valószínűséggel politikai támogatottsága sem lesz. Herényi azt is elmondta, hogy az MDF szakértői még vizsgálják a csomagot, és mint mondta, bővebb információk ismeretében tudják csak eldönteni, hogy vannak-e olyan elemek a programban, amelyek számukra támogathatók, és vannak-e olyanok, amelyek nem.

A megszorító csomag önmagában komoly társadalmi feszültséget kelt, ha azonban reformok megkezdésével kapcsolnák össze, akkor az már egy elfogadható jövőkép lenne a magyar társadalom számára - jelentette ki Herényi Károly.

A Bajnai-program részletei itt!
 
A Bajnai Gordon miniszterelnök-jelölt által készített politikai nyilatkozatot csütörtökön juttatták el az MSZP és az SZDSZ parlamenti képviselőihez.

Az MTI birtokába került dokumentumból kiderül, hogy ha a két frakció képviselői aláírják a politikai nyilatkozatot, akkor többek között azt vállalják, hogy támogatják a közszféra 13. havi juttatása és a 13. havi nyugdíj jövő évi megszüntetését, illetve a táppénz általános mértékének 60 százalékra csökkentését.

A válságkezelés költségvetési feltételei címet viselő nyilatkozat leszögezi, hogy a korábban már bejelentett, az elsődleges egyensúly javítását célzó intézkedéscsomagon túl további kiadáscsökkentő lépéseket kell tenni nem csak 2010-re, hanem már az idei esztendőre is.
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 06. 13:28

1945 után először ismét szélsőjobboldali vezetője lehet Ausztriának, Herbert Kickl a kormányalakításról tárgyalhat

Az osztrák Szabadságpárt vezetője kapott felkérést a kormányalakításra a köztársasági elnöktől, miután összeomlottak a koalíciós tárgyalások a jobbközép és a szociáldemokraták között Ausztriában. A jobbközép lecserélte a vezetőjét, az új hajlandó kormányalakításról tárgyalni a választáson győztes szélsőjobboldali párttal, az FPÖ-vel. A szélsőjobbnak az ölébe hullhat a hatalom, mert a politikai elit nem tudott túllépni a saját árnyékán. Váratlan külpolitikai győzelem ez Orbán Viktornak és Vlagyimir Putyinnak. Németországnak vészjelzés az osztrák belpolitikai fordulat.