2009. február. 17. 15:55 MTI Utolsó frissítés: 2009. február. 17. 15:49 Itthon

Marad a tél, erős havazással

Kedden borult idő várható, sokfelé ismétlődő havazással - jelenti az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Szerdán napközben felszakadozik a felhőzet, és már csak néhol valószínű hózápor, kisebb havazás. Estétől a szél északnyugatira, északira fordul, megerősödik, a Dunántúlon és szerdán északkeleten is viharossá fokozódik. Hófúvásra is számítani kell.
   
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire -3 és -8 fok között alakul, a szélvédett, kevésbé felhős helyeken ennél hidegebb is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán 0 fok közelében marad.

Sekély ciklon található a Kárpát-medencétől északra is. Ez a ciklon délkelet felé helyeződik, hatására szerda estig az Alpok és a Kárpátok térségében eleinte sokfelé várható havazás. Szerdán a ciklon hátoldalán a medencébe hideg levegő áramlik, folytatódik a téli idő.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. február. 15. 19:30

„Tudom, hogy nagyon fáj, de tartson még ki egy kicsit”– a kórházba belépve a méltóságukat is leteszik a küszöbön

Az egészségügyben számtalan módon sérülhet a méltóság, egy-egy empátiát kifejező gesztus ugyanakkor csodát tesz. Hogyan lehetne humánusabbá tenni az ellátást? Miért nehéz az egészségügyben dolgozóknak túllátniuk azon, hogy a páciens nem elvégzendő feladatok halmaza, hanem ember? Hogyan lehet a demens betegeket is segíteni a méltóságuk megőrzésében? És mit várunk el a haldoklótól? Sipőcz Diána kulturális antropológussal és Zsák Éva tanatológussal, a Méltóságért Alapítvány munkatársaival ezekről beszélgettünk.