2009. január. 09. 21:11 MTI Utolsó frissítés: 2009. január. 09. 21:15 Itthon

Csepeli gyilkosság: színjáték lehetett az egész tárgyalás

A budapesti rendőrfőkapitány, Tóth Gábor szerint valószínűleg nem indulatból gyilkoltak Csepelen - hangzott el az ATV pénteki Egyenes beszéd című műsorában a televízió tájékoztatása szerint. A kapitány szerint a beszélgetés csak színjáték lehetett.

A Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskolában szerda este lőtték le az intézmény igazgatóját és helyettesét. A rendőrség a gyilkossággal az előzőleg sikkasztás miatt elbocsátott gazdasági igazgatót és a biztonsági őrt gyanúsítja.

Tóth Gábor az Egyenes beszédben azt mondta, hogy a beszélgetés utolsó mondatait hallva elképzelhetetlenek tűnt, hogy gyilkossággal végződjön a diskurzus, amely a két gyanúsított részéről valószínűleg színjáték volt. Az egyik gyanúsított, a fegyvert használó és önmagát is megsebesítő őr nem tett vallomást. A másik, az iskola gazdasági igazgatója azonban a helyszínelők által begyűjtött bizonyítékok hatására beismerte a gyilkosságot, és valamennyi részletéről beszélt. Tóth Gábor szerint több adat arra utal, hogy nem indulati bűncselekményről van szó, azaz a gyanúsítottak számolhattak azzal, hogy végső esetben ölni fognak - hangzott el az ATV műsorában.

A Budai Központi Kerületi Bíróság nem jogerősen pénteken helyezte előzetes letartóztatásba a csepeli kettős gyilkosság mindkét gyanúsítottját szökés, elrejtőzés, a bizonyítékok eltűntetésének veszélye miatt. A szerda este elkövetett kettős gyilkosság kapcsán D. Gábort, az iskola 36 éves gazdasági igazgatóját és K. Tamást, az iskola 52 éves dolgozóját több emberen elkövetett emberöléssel gyanúsítja a rendőrség. Mindkettőjüket sikkasztás gyanúja miatt bocsátották el az iskolából a gyilkosság napján.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.