2009. január. 09. 13:35 hvg.hu/MTI Utolsó frissítés: 2009. január. 09. 16:51 Itthon

Előzetesben a csepeli kettős gyilkosság gyanúsítottjai

Előzetes letartóztatásba helyezte a csepeli kettős gyilkosság mindkét gyanúsítottját a Budai Központi Kerületi Bíróság nem jogerősen pénteken - tudatta a Fővárosi Bíróság közleményben.

A Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskolában szerda este lőtték le az intézmény igazgatóját és helyettesét. A rendőrség a gyilkossággal az előzőleg sikkasztás miatt elbocsátott gazdasági igazgatót és a biztonsági őrt gyanúsítja. Pénteken mindkettőjüket előzetes letartóztatásba helyezték. Az előzetes letartóztatás indoka mindkét esetben szökés, elrejtőzés, illetve a bizonyítékok eltűntetésének veszélye.

A bűncselekmény elkövetése során a biztonsági őr megsérült, egyelőre nem tudni, hogy lövéstől, vagy magát sebesítette meg, hogy leplezze, ő követte el a bűncselekményt. A rendőrség pénteken a férfit a tököli rabkórházba szállítja.

Tafferner Éva rendőrségi szóvivő pénteken délelőtt azt mondta, hogy a megsérült biztonsági őr, K. Tamás altatásos műtéten esett át, és amikor kihallgatható állapotba került, megtagadta a vallomástételt. Arra a kérdésre, hogy a bűncselekmény elkövetésével gyanúsított 52 éves férfi milyen minősítésben dolgozott az intézményben, a BRFK szóvivője úgy válaszolt: az alapítványi iskolában segédtanári beosztásban volt alkalmazva. Kijelentette, hogy a férfi nem volt tagja egyetlen vagyonvédelmi kamarának sem, és fegyveres testület tagja sem volt.

A rendőrség szerint a brutális, kivégzésszerű bűncselekmény hátterében munkahelyi konfliktus áll. A történteket az egyik áldozat zsebében egy magnó rögzítette, továbbá be volt kamerázva az intézmény is. A kamerák által rögzített felvételeket tartalmazó szerverről az egyik gyanúsított elismerte, hogy a bűncselekményt követően elrejtette.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.