2008. november. 14. 21:21 MTI Utolsó frissítés: 2008. november. 14. 21:24 Itthon

Megszállással fenyegetik a Hospinvestet, a cég feljelent

Nem jutott egyetértésre a Hospinvest Zrt. és a Vállalkozások Érdekvédelmi Szövetsége (VÉSZ) pénteken abban a kérdésben, hogy a cég törvényesen működteti-e az egri Markhot Ferenc kórházat.

Amennyiben a Hospinvest szombatig nem hagyja el a kórházat, a VÉSZ megszállja a vállalat egyik székházat - mondta Éliás Ádám, a szövetség elnöke a tárgyalás után, azzal indokolva tervezett lépésüket, hogy nem kaptak kielégítő választ a törvényességet illetően. A Hospinvest közleményében ugyanakkor arról tájékoztatott, hogy a VÉSZ nyílt fenyegetése miatt megtették a feljelentést az egri kórház és a cég vezetőinek magántulajdonhoz, és a magánélet nyugalmához fűződő jogai védelmében.

A Hospinvest beszámolt arról is, hogy általuk kezdeményezett találkozón a vállalat bemutatta a VÉSZ-nek azokat a dokumentumokat, amelyek állításuk szerint azt igazolják, hogy működésük törvényes, de ezeket az iratokat a VÉSZ nem fogadta el, s "bele sem voltak hajlandók tekinteni". A VÉSZ szerdán már tüntetett a cég Megyeri úti székháza előtt, mert szerintük a Hospinvest törvénytelenül üzemelteti az egri megyei kórházat, miután a bíróság megsemmisítette a pályázatát.

A Hospinvest november 1-je óta üzemelteti az egri Markhot Ferenc Megyei Kórházat. Heves megye önkormányzata idén március 25-én döntött arról, hogy a következő 20 évben a HospInvest Zrt. működtetheti az intézményt. Szeptember 15-én a Heves Megyei Bíróság jogerősen hatályon kívül helyezte a megyei önkormányzat határozatát, amely a HospInvest Zrt.-t nyilvánította a vagyonkezelési pályázat győztesévé. Sós Tamás (MSZP), a megyei közgyűlés elnöke azonban másnap bejelentette: nem bontják fel a szerződést.

Az MTI által korábban megkérdezett jogászok szerint az ítélet nem érinti közvetlenül a megye és a cég között létrejött szerződést,  annak felbontása polgári peres úton kezdeményezhető.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2024. november. 28. 10:09

Felesleges kényeskedni a függetlenség miatt – a bírókat képviselő OBT elnöke a kormány alkujáról

Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba. Beszédének több forrásból hozzánk eljutott átirata szerint azt mondta, felesleges kényeskedni a bírói függetlenség miatt.