Garázdaság gyanújával vizsgálják a Sirálynál történteket
Nyomozást indított garázdaság gyanújával a rendőrség azt követően, hogy egy provokatív darab előadása után verekedés tört ki a hétvégén a Sirály nevű terézvárosi szórakozóhelyen - értesült a HavariaPress. Közben Léderer András szabad demokrata politikus szolidaritást vállalt a bántalmazottakkal.
A Madách-menet |
(...) A darab nyers, kemény, vicces, tele trágársággal, azaz némileg hasonlít utcai hétköznapjainkra. Madáchnak talán három mondata hangzik el benne. Keserű, epeízű farce, végletekig kicsavart bohózat. De jól megírva. (...) Kritikánk az előadásról itt! |
A Király utcai vendéglátóhelyről vasárnap éjjel kértek segítséget a VI. kerületi rendőröktől, verekedés miatt. Mint kiderült, az aznap esti előadás után 6-7, csuklyát és maszkot viselő férfi jelent meg az épület előtt, közülük hárman be is mentek a kávézóba, és dulakodni kezdtek a vendégekkel, valamint ismeretlen anyagot spricceltek rájuk a náluk lévő vízipisztolyból.
Mindezek után kihátráltak a szórakozóhelyről, de az egyik vendég utánuk ment, erre őt többször megütötték, illetve egy vödör ürülékkel öntötték le az utcán lévő vendégeket, végül a csuklyások elfutottak a helyszínről. Az ügyben a VI. kerületi kapitányság garázdaság vétsége miatt indított nyomozást az ügyben, ismeretlen tettesek ellen.
Léderer András szabad demokrata politikus szolidaritást vállalt a bántalmazottakkal. Az SZDSZ ügyvivője hétfőn arról beszélt az MTI-nek, hogy a híradások szerint a szombati előadáson jelen voltak civil ruhás rendőrök és az NBH több munkatársa is, de a vasárnapi előadást már a szervezők kérése ellenére sem biztosították a rendvédelmi szervek.
A politikus úgy vélte, a történtek felvetik a rendvédelmi szervek vezetőinek felelősségét azért, hogy 2008-ban radikális szélsőjobboldaliak egy csoportja "előre eltervezett, pogromszerű támadást hajthatott végre" egy zsidó színházi társulat több tagja, valamint az előadásuknak helyet adó szórakozóhely vendégei ellen.
"A szélsőségesek már nem csak azt akarják megszabni, ki mehet az utcára, hanem azt is, milyen színdarabot mutathatnak be" - mondta a politikus.
Léderer András szerint eljött az ideje, hogy a kormány illetékes tagjai és a miniszterelnök a rendelkezésükre álló törvényes eszközökkel hathatósan lépjenek fel azon radikálisok ellen, akik ilyen támadásokat hajtanak végre.
Az ügyvivő felhívta rá a figyelmet: az interneten - csakúgy mint az összes korábbi hasonló atrocitás alkalmával is - már napokkal az elkövetés előtt információk jelentek meg a szélsőséges csoportok tervezett akciójáról.