A HospInvest most már biztosan átveszi az egri kórházat
Megvan a szükséges dolgozói létszám, így már biztosan átveszi az egri kórház működtetését a HospInvest Zrt. – jelentették be a kórház üzemeltetését elnyert társaság vezetői. A "kórházvédők" szerint ennek fele sem igaz.
Deák Gábor alelnök közölte, hogy az egri Markhot Ferenc Kórház 1200 aktív dolgozója közül több mint 700-an juttatták el a társaságnak aláírt munkaszerződésüket, kívülről pedig 150 szakképzett dolgozó jelentkezett. Ez azt jelenti, hogy a HospInvest most már biztosan megkapja a működési engedélyt; a jövő héten fel is veszik a kapcsolatot az ÁNTSZ-szel.
Deák Gábor a sajtótájékoztatóra magával vitte az aláírt szerződéseket és a jelentkezéseket. Azt mondta, hogy az osztályok kétharmada jelenleg megfelel a minimumra vonatkozó előírásnak, de a hiányzó létszámok pótlásával minden osztály megmarad. Az alelnök elismerte, hogy „orvosi vonalon valamivel rosszabbul állnak”, mint szakdolgozók tekintetében.
Tóth János, a HospInvest Zrt. orvos vezetői testületének elnöke arról számolt be, hogy 31 vezető orvos közül 18 aláírta a munkaszerződést, a hiányzók pótlása után most úgy látszik, 4 állás marad szabadon. Egyetlen osztály van a kórházban, ahonnan egyetlen orvos sem írt alá.
Ma reggel a „kórházvédő bizottság” is sajtótájékoztatót tartott, amelyen szóvivőjük, Mánya Kristóf közölte: a dolgozók közül már 721-en tagadták meg a munkaszerződés aláírását, a 148 orvosból 125-en.
Kitért arra is, hogy öt olyan osztály van – a kardiológia, a sürgősségi betegellátás, a stroke, az urológia és az ortopédia –, amely nem hajlandó a HospInvesttel dolgozni, vagyis a zrt. nem kaphatja meg a működési engedélyt.
Deák Gábor alelnök erre később úgy reagált, nem kíván már foglalkozni a „kórházvédők” megnyilvánulásaival. A HospInvestnél lévő szerződések ellenőrizhetőek.
A szocialista vezetésű Heves megyei önkormányzat március 25-én hagyta jóvá azt a szerződést, amelynek alapján szeptembertől, a következő 20 évben a HospInvest működtetheti az egri székhelyű Heves megyei kórházat.
A Fidesz mindvégig bírálta a döntést, azzal vádolta a megye szocialista vezetését, hogy a HospInvestre szabták a pályázatot. Civil szervezetek és kórházi érdekképviseletek is több alkalommal tiltakoztak a funkcionális privatizáció ellen.