2008. április. 01. 07:56 MTI Utolsó frissítés: 2008. április. 01. 05:59 Itthon

Politikai instabilitást jósol Magyarországon a Reuters

A Magyarországot 2002 óta kormányzó koalíció vége ténylegesen a gazdasági reformok végét és a politikai instabilitás időszakát jelzi - írta a Reuters brit hírügynökség az SZDSZ-nek a koalícióból való kilépéséről szóló hétfői tudósításában.

Mindez olyankor történik - állapította meg a Reuters - amikor a magyar pénzeszköz és az államkötvények amúgy is sebezhetővé váltak.

Jóllehet a szocialisták fogadkoztak, hogy a továbbiakban is támogatják a miniszterelnököt, a kormánykoalíció felbomlása megpecsételheti Gyurcsány Ferenc sorsát, aki a legjobb esetben "béna kacsa" lesz miniszterelnöki tisztségében, legrosszabb esetben pedig tehertétel pártja számára - véli a brit hírügynökség.

Egy előre hozott választás szinte bizonyosan a szocialisták hatalomvesztését, illetve a közvélemény-kutatások szerint alig egy százalékos, az  az ötszázalékos parlamenti küszöbnek messze alatta maradó támogatottsággal rendelkező SZDSZ megsemmisülését fogja eredményezni - fűzi hozzá a budapesti eseményekhez a Reuters.

Az AP amerikai hírügynökség azt tartja a legvalószínűbbnek, hogy Gyurcsány Ferenc kisebbségi kormányt vezet majd a 2010-es választásokig.

 

Hirdetés
További cikkeink Trump elnöki beiktatásáról
Itthon hvg.hu 2025. január. 21. 06:30

László Róbert a Fülkében: Egy előrehozott választás a gyengeség beismerése volna a Fidesznek

Eltörölhetik az egyéni választókerületeket, játszhatnak a listaállítási feltételekkel, vagy akár a bejutási küszöbbel is – László Róbert, a Political Capital választási szakértője illúziónak tartja, hogy a kormánypárt ne nyúlhatna egy évvel a 2026-os országgyűlési választások előtt a törvényhez. Kacskovics Mihály Béla a szakértőt a Fülke legújabb adásában kérdezte a félprezidenciális rendszerről szóló pletykákról és a tolnai időközi választásról is.