2008. március. 10. 14:27 MTI Utolsó frissítés: 2008. március. 10. 14:28 Itthon

Gyurcsányék sem tudtak ellenállni a „csábításnak”

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök szerint 2002 és 2006 közötti tevékenységével a koalíció is hozzájárult ahhoz, hogy olyan kérdéseket lehetett feltenni a választóknak, amikről a népszavazáson döntöttek. A kormányfő erről napirend előtti felszólalásában beszélt, hétfőn az Országgyűlésben.

"Mi magunk is - és ezt mondom szocialista barátaimnak elsősorban, és csak másodsorban a szabad demokratáknak - hozzájárultunk ahhoz 2002 és 2006 között, hogy éljen és viruljon az illúzió, amelynek a csapdájába esett most az ország. Nem tudtunk ellenállni az ezzel kapcsolatos csábításnak, ami ugyan nem tőlünk jött (...), hogy elegendő csak akarni, és igazából teljesítmény nélkül növekszik a nyugdíj, a családi ellátás és nagyon sok minden" - fogalmazott Gyurcsány Ferenc.

Hozzátette: ezáltal ma Magyarországon szégyen- és felelősségérzet nélkül lehet feltenni olyan kérdéseket, mint amilyenekről a népszavazás döntött.

Hirdetés
hvg360 Kovács István 2025. április. 22. 12:30

Minden harmadik magyarnak zsírmája van – ha az elhízás és az alkoholfogyasztás nem lenne elég

Hárommillió magyar zsírmájbeteg van, és a legtöbbjük nem is tud erről. A háttérben az elhízás és az alkoholfogyasztás áll, a következmény pedig akár halálos betegség is lehet, májzsugor és rák is kialakulhat – mondta Pár Gabriella belgyógyász, hepatológus. Jó hír, hogy a betegség egy ideig visszafordítható. De hogyan léphetünk fel mi magunk a zsírmáj ellen, mielőtt rosszra fordul? Mit tehetünk, ha már bekövetkezett a baj, és mennyi alkohol fogyasztása mellett tarthatunk a zsírmájtól?