2008. február. 23. 12:21 MTI Utolsó frissítés: 2008. február. 23. 16:31 Itthon

Országos véleménynyilvánító pártszavazás az MSZP-ben

Országos véleménynyilvánító pártszavazást rendelt el az MSZP országos választmánya március 15. és 25. között a baloldali polgárosodással kapcsolatos négy kérdésben - jelentette be Simon Gábor, a testület elnöke .

A szocialista tagságtól arra vár választ a választmány, hogy egyetértenek-e azzal: a munkahelyteremtés legyen meghatározó cél a kormányzati ciklus második felében, illetve több jusson az iskoláknak, a több tudás és magasabb színvonal elérhetővé váljon minden gyermek és fiatal számára. 

A kérdések között szerepel az is, hogy a tagság egyetért-e azzal, hogy célzott programokkal segítésék elő a hátrányos helyzetű térségekben a segélyek mellett munkájuk legyen az embereknek, valamint ösztönözzék, hogy minél több ember juthasson hozzá kedvezményesen saját tulajdonrészhez a nemzet vagyonából.

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök elmondta: támogatást vár a pártszavazástól. Azt várja, hogy a március végi pártértekezletet megelőző, az elmúlt másfél évet értékelő vitáknak növekedjen a tétje, s hogy minden párttag érezze: állást kell foglalnia, fontos a véleménye. 

Simon Gábor elmondta, hogy a miniszterelnökkel a választmányi ülésen megvitatták ezt a programot, amelyet támogatottak a választmányi tagok. A választmány párton belüli konzultációt kezdeményezett a március 29-i országos pártértekezletig, ahol konzultálhatnak a baloldali polgárosodás programjáról. Ezeken az Új Magyarország fórumokon a párt tagjai, szimpatizánsai vitathatják meg a program tartalmát - fűzte hozzá. A választmányi elnök elmondta: ehhez kapcsolódik a március 15. és 25. közötti országos véleménynyilvánító pártszavazás. A szavazás technikai részleteit a pártelnökség dolgozza ki.
    


Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.