2008. február. 21. 11:45 MTI Utolsó frissítés: 2008. február. 21. 12:06 Itthon

Öt év börtön a túszejtő férfinak

Jogerősen öt év börtönbüntetésre ítélte a Fővárosi Bíróság azt a 20 éves férfit, aki még 2006 februárjában túszul ejtett tíz embert a zuglói családsegítő központban.

A férfi 2006. február 2-án a fővárosi XIV. kerületi, Füredi parki családsegítő szolgálat épületébe gáz riasztófegyverrel és gázsprével felszerelkezve azért ment be, hogy kilátástalan szociális helyzetére a túszejtéssel felhívja a figyelmet. A férfi - mint elhangzott - gyáva volt az öngyilkossághoz, és arra számított, a kommandósok majd lelövik. Hat osztályt végzett, alkalmi munkákból tartotta fenn magát, és cselekménye előtt hónapokig az utcán élt.

Az ügyfeleket és alkalmazottakat az épület előterébe terelte, értesítette a rendőrséget, és a kiérkező rendőröktől "hasábrádiót" követelt. Önszántából öt túszt elengedett, a túsztárgyalóval folytatott beszélgetést követően pedig a többi túszt is. Ekkor a túsztárgyaló elvette tőle a fegyvert és elfogták a férfit.

Az ügyészség terrorcselekmény miatt emelt vádat ellene. A férfi beismerő vallomást tett, és az utolsó szó jogán azt mondta, hibázott, őszintén megbánta tettét.

A csütörtöki tárgyaláson a tanács öt év börtönbüntetésre ítélte a férfit, és öt évre eltiltotta a közügyektől. Az előzetes letartóztatásban töltött időt beszámítják a büntetésbe. Az ítéletet az ügyész, a vádlott és védője is tudomásul vette, így az jogerőre emelkedett.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.