2008. január. 17. 17:02 MTI Utolsó frissítés: 2008. január. 17. 16:57 Itthon

Feljelentés miatt, szamurájkarddal egymilliót követeltek

Szamurájkarddal fenyegetőzve követelt két budapesti férfi egymillió forintos jóvátételt egy bátonyterenyei férfitól, amiért a sértett szerintük korábban feljelentette őket; az egyik támadót őrizetbe vették, társát még keresik - közölték a csütörtökön Salgótarjánban tartott rendőrségi sajtótájékoztón.

Némedi Gábor, a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság bűnügyi igazgatója elmondta: január 15-én 22 óra körül a kisterenyei benzinkútnál találkozott a 33 éves bátonyterenyei férfi későbbi támadóival, akik azzal hívták oda, hogy tisztázzanak egy korábbi nézeteltérést, valójában pedig azt akarták megtorolni, hogy szerintük az ő feljelentése miatt indult ellenük eljárás.

A Nógrád megyei férfit megérkezése után megtámadták, majd bántalmazták a benzinkút shopjában is, ahová bemenekült, s egy szamurájkarddal megfenyegették, hogy elvágják a nyakát, ha nem ad nekik egymillió forintot. A férfit ezután autójukba tuszkolták és a lakására vitték, ahol 100 ezer forintot adott át nekik, és megegyeztek abban, hogy később még 900 ezer forintot ad.

A budapesti támadók távozása után a sértett feljelentést tett, a főkapitányság nyomozói a bevetési egység segítségével szerdán éjszaka fogták el az egyik, 36 éves férfit fővárosi rejtekhelyén. A bűnügyi igazgató elmondta: az őrizetbe vett férfi nem tett vallomást, ellene zsarolás bűntette miatt folyik az eljárás, társát még keresik.

A támadóról Némedi Gábor elmondta: 2007 májusában szabadult előzetes letartóztatásából, korábban már folyt ellene eljárás emberölés előkészülete, hivatalos személy elleni erőszak, súlyos testi sértés, és lőfegyverrel, lőszerrel visszaélés miatt. Közölte azt is: a bátonyterenyei férfiról kiderült, hogy a korábbi feljelentéshez nem volt köze.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.