2007. október. 30. 09:20 Utolsó frissítés: 2007. október. 30. 09:12 Itthon

Újra járnak a buszok Somogyban

A Kapos Volán Zrt. autóbuszvezetői azért sztrájkoltak, hogy felhívják a figyelmet egy több éve húzódó problémára, és végre elkezdődjön a tárgyalás a szakszervezet, illetve a Szociális és Munkaügyi Minisztérium között – mondta Dobi István, a sztrájkot meghirdető Közúti Közlekedési Szakszervezet (KKSZ) kaposvári elnöke.

– Az autóbuszvezetők fegyelmezetten betartották a kétórás sztrájkot, az utasok megértők voltak, 7 órakor elindultak a járatok – összegezte a szakszervezeti vezető a tapasztalatokat, amelyeket elmondása szerint a sztrájkot értékelő operatív bizottság ülésén fogalmaztak meg.

A 452 járatot érintő munkabeszüntetést a közlekedési társaság 400 buszvezetője támogatta, közülük közel 200 szolgálatban lévő sofőr vett részt a sztrájkban, amelynek idején 236 járat maradt ki.

Azt reméljük, hogy a sztrájk és a szakszervezet keddi fővárosi demonstrációjának hatására végre előkerül a minisztériumban az az október 8-án kelt levél, amelyben tárgyalásokat kezdeményeztünk a szakszervezet által kifogásolt rendelkezés ellen, miszerint az autóbuszok típusa szerint eltérő a korkedvezményes nyugdíj jogosultságának időpontja, s a szaktárca kijelöli a tárgyalódelegáció tagjait – mondta Dobi.

A kétórás munkabeszüntetés alatt valamennyi autóbusz-állomás váróterme nyitva tartott, a társcégek, így például a Pannon Volán, a Zala Volán, a Gemenc Volán járatai a kiadott menetrend szerint közlekednek.

A sztrájkot első fokon a Kaposvári Munkaügyi Bíróság hétfőn nem jogerősen jogellenesnek mondta ki. A Kapos Volán Zrt. szakszervezete azonban kitartott a munkabeszüntetés mellett, s mint azt szakszervezeti vezető közölte: megfellebbezik a bíróság döntését.

Torma Kálmán, a Kapos Volán Zrt. vezérigazgatója megerősítette a már korábban elmondottakat, vagyis azt, hogy elhamarkodottnak és jogellenesnek tartja a sztrájkot. Azt, hogy mekkora anyagi kárt okozott ez a társaságnak még nem tudják.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.