2007. október. 12. 13:37 Utolsó frissítés: 2007. október. 12. 14:23 Itthon

Titkos szerződéshez jutott a Zalai Hírlap

Nagykanizsán az önkormányzat támogatta azt a javaslatot, mely szerint a Zalaispa-program keretében megvalósuló hulladékkezelő üzemeltetésére az érintett települések társaságot hozzanak létre – írja a Zalai Hírlap. A szándéknyilatkozatot aláírták ugyan, de a benne foglaltak ellentétesek egy korábbi titkos szerződéssel. A helyi szocialisták szerint uniós pénzekre hajt a Fidesz.

Nagykanizsa önkormányzata közgyűlésen támogatta a javaslatot, hogy a Zalaispa nevű hulladékgazdálkodási megaprojekt keretében megvalósuló hulladékkezelő létesítmények további üzemeltetésére gazdasági társaságot hozzon létre a projektben érintett 281 önkormányzat – számolt be a Zalai Hírlap.

A szándéknyilatkozatot – írja a napilap – úgy írták alá, hogy közben a város és a hulladékszállítást helyben jelenleg végző Saubermacher-Pannónia Kft. között érvényben van egy másik – a lap szerint titkos – szerződés is, melynek értelmében a nagykanizsai önkormányzat hulladéklerakó működtetésére nem hozhat létre másik társaságot, sőt, szerződést sem köthet másik céggel. A paktumba azt is belefoglalták: ha a felek valamelyike nyilvánosságra hozza a kontraktust, 20 millió forintos kötbért kell fizetnie.

A Zalai Hírlap megszerezte az iratokat, ráadásul – mint írják – „könnyen és törvényesen”: a könyvtárban lévő archívumból, mivel azokat a dokumentumokat elfelejtette titkosítani az önkormányzat. A Zalaispa-ügy kisebb politikai vihart is kavart. „Az MSZP-frakció nem támogatta a szándéknyilatkozat aláírását, azon egyszerű oknál fogva, hogy ellentétes a szindikátusi szerződéssel” - jelezte Tóth László szocialista frakcióvezető, aki szerint a Fidesz célja, hogy eltakarítsa az útból a Saubermacher-Pannónia Kft.-t. Tóth szerint a Zalaspa-ügy az uniós pénzek lenyúlását célozza, Cseresnyés Péter, a város fideszes alpolgármestere azonban visszautasítja a vádakat.

(A teljes cikket elolvashatja a Zalai Hírlap-ban)

Hirdetés