2007. július. 05. 13:18 hvg.hu Utolsó frissítés: 2007. július. 05. 13:04 Itthon

Tisztelt Horn elvtárs!

Köszöntse Ön is Horn Gyulát! A politikus 75. születésnapja alkalmából létrehoztak egy honlapot, amelyen bárki üdvözölheti az egykori miniszterelnököt. Kedvcsinálónak néhány rajongói és politikusi jókívánságból szemezgetünk. Torgyán, Medgyessy, Gyurcsány is tiszteleg Horn előtt.

Szív küldi szívnek szívesen
 Hosszú életet kívánok Horn Gyulának, hogy megélhesse még, amint egy konzervatív-keresztény kormány felvirágoztatja az országot. A hosszú élet titka a jó egészség és a rossz memória. Horn Gyula az utóbbival rendelkezik, így csak jó egészséget kell kívánnom! – így köszöntötte egykori politikustársát Torgyán József azon a honlapon, ahol bárki üzenhet az egykori miniszterelnöknek 75. születésnapja alkalmából.

Vezető szocialista politikusokat is mikrofonvégre kaptak a honlap szerkesztői. Gyurcsány Ferenc jókívánságai mellett személyes élményekről is beszámol. A futás a közös metszet a két politikus életében. A miniszterelnök elmeséli, hogy bár sokat járt futni a Margit-szigetre, sosem találkozott a szintén ott sportoló Hornnal. Már épp azon gondolkodott „a hétszázát, hát milyen tempót diktál ez”, amikor is nagy nehezen beért egy esernyővel igyekvő Hornt, aki azt mondta neki: lehet, hogy most lehagysz, de ez az egyetlen dolog, amiben le tudsz hagyni.

„Együtt ültünk bele a Noé bárkájába” - mondja hosszabb szüneteket tartva mondókájában Medgyessy Péter, akinek verbális képességein nem javított az idő. Nem igazán magyarázza meg, hogy mit ért ezalatt, de azt azért hozzáteszi, hogy a mai politikusgeneráció sokat tanulhatna Horn Gyulától.

Lendvai Ildikó a tőle megszokott vehemenciával idézi fel a közös múltat. „Nekünk Gyulát” – elmondása szerint – tisztelni és becsülni a miniszterelnöksége idején kezdik, megszeretni viszont csak utána sikerült a politikus asszonynak és társainak.

És vannak persze civil üzenetek is, amelyekben a Gyula, elvtárs, Gyula bátyám, Miniszterelnök úr megszólítások váltakoznak. Mivel szinte csak pozitív tartalmú üzenetek vannak, ezért elképzelhető, hogy intenzíven cenzúrázzák azokat, vagy az ellenlábasok még nem akadatak a honlapra, esetleg a politikus korára való tekintettel nem szitkozódnak.

„Kedves Gyula, Ott álltam a Köztársaság téren, amikor Te még a miskolci kórházban feküdtél, és a téren összegyűltek egy-emberként kiáltották Vitányi Iván szavait: Tarts ki Gyula ! Elnyűhetetlenül és rendületlenül tettél eleget ennek a kívánságnak. És nyertünk, talán győztünk is. Ezt kívánom teljes szívemből ismét, jusson belőled még ennyi a Magyar Népnek és a Világnak. Jó egészséget és boldogságot” - idézi fel a 13 évvel ezelőtti válságos napokat az egyik hívő, amikor az MSZP akkori listavezetője súlyos autóbalesetet szenvedett.

„Sokat nem tudok mondani, de azt igen, hogy büszke vagyok rá, hogy ilyen emberek is élnek az országban. Adjon az ég még további hosszú életet, egészségben Gyula bátyám.” „75. születésnapja alkalmából szívem minden szeretetével és virtuális kézfogással köszöntöm!” „Ne törődjön más madarakkal, a békegalambok Ön miatt élhetnek még Európában. Kívánom, szimpatikus, kellemes megnyilatkozásaival a jövőben is traktálja szimpatizánsait, ehhez kívánok jó egészséget, sok örömöt és boldogságot, családi körében sok szeretetet.” „Ne foglalkozzon a rosszindulatú, irigy, véleményekkel, az igazi Miniszter Elnök Ön volt az Ország számára és marad az emberek.” „Tegnap telefonok "égtek" nálam olyan emberektől, akik nem nem párttagok és mégis felháborította őket a köztársasági elnök döntése. A nyugdíjasok nem felejtették el az utazási kedvezményt, a vállalkozók a sok lehetőséget, a közszolgák a stabilitást, lakosság pedig azt, hogy te a tisztségeidet nagy alázattal tényleg szolgálatnak tekintetted” - sorakoznak a sokszor napi politikai tartalmú jókívánságok.

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?