2007. július. 02. 16:31 MTI Utolsó frissítés: 2010. március. 04. 09:03 Itthon

Bocsánatkérésre szólították fel Kósa Lajost

Kósa Lajos, Debrecen fideszes polgármestere a város nevében kérjen bocsánatot a Klubrádiótól és a sajtó munkatársaitól - indítványozta Kovács László, az SZDSZ hajdú-bihari alelnöke, debreceni önkormányzati képviselő hétfőn sajtótájékoztatón a megyeszékhelyen.

A liberális politikus emlékeztetett arra, hogy az elmúlt héten csütörtökön demonstrálók zavarták meg a Klubrádió debreceni műsorát, és bántalmaztak egy újságírót. Kovács László utalt Kósa Lajos nyilatkozatára, amelyben egy kalap alá vette a rádiót és a tüntetőket, mindkettőt szélsőségesnek nevezve. Hozzátette: amíg a fideszes polgármester egy órán át a műsorban szerepelt, a rádió nem volt szélsőséges, majd később azzá lett.
 
"Azután, hogy Kósa Lajos felállt a mikrofon mellől, rögtön értették a tüntetők: most már szabad a pálya, lehet tiltakozni, kiabálni, árpádsávos zászlókat lengetni, zsidózni, cigányozni, újságírókat bántalmazni" - fogalmazott a liberális politikus. Szerinte Kósa Lajosnak most nem az a dolga, hogy elítélje a tüntetőket, hanem hogy visszahívja szabadcsapatait az utcákról.
 
Kovács László kitért arra, Kósa Lajos tavaly ősszel arra hivatkozva állította le a tüntetőket attól, hogy kővel dobálják meg az MSZP és az SZDSZ székházát, mert azok is a város tulajdonai. Az SZDSZ hajdú-bihari alelnöke szerint ideje, hogy Kósa Lajos megpróbáljon valóban demokrataként viselkedni.
 
Megfogalmazása szerint Kósa Lajosnak is be kell látnia, hogy a szólásszabadság azokat is megilleti, akiknek nem az a véleménye, mint neki, sőt még azokat is, akik nem azt mondják, amit ő hallani szeretne.
Hirdetés
Címkék
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.