2007. június. 26. 19:57 MTI Utolsó frissítés: 2007. június. 26. 19:55 Itthon

Elítélte Kármán bántalmazását Haraszti, gyors intézkedést sürget

Elítélte Kármán Irén újságírónő bántalmazását, az újságírók elleni hasonló támadások megelőzése érdekében a hatóságok gyors intézkedését sürgette Haraszti Miklós, az EBESZ sajtószabadság-képviselője.

Haraszti Miklós, az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) sajtószabadság-képviselője örömmel tapasztalta a nagyfokú nyitottságot és bátorságot, amellyel a magyar társadalom a támadásra reagált. "Azzal, hogy nem hagyják, hogy észrevétlenek  és büntetlenek maradjanak az újságírók elleni támadások, a jelek szerint jó úton halad Magyarországon a média megfélemlítésének megelőzéséhez szükséges egyik fő előfeltétel teljesülése" - áll a közleményben.
 
Haraszti hangsúlyozta: a sajtó képviselőinek terrorizálását nem úgy kell kezelni, mint a magánszemélyek elleni szokványos bűncselekményeket. Szorgalmazta, hogy a fenyegetéseket azonnal kövessék intézkedések. Egy olyan világban, ahol sajnálatosan elterjedtek az  újságírókkal szemben elkövetett bűncselekmények, a médiának az erőszak általi cenzúrával szembeni határozott védelmével Magyarország példamutató módon megoltalmazhatná  a közvéleménynek a nyilvános vitához való jogát - hangoztatta az EBESZ-képviselő.
 
Rámutatott arra is, hogy magyar újságírók az olajszőkítéssel kapcsolatos iratok titkosításának feloldását követelik, és arra is, hogy Takács Albert igazságügyi és rendészeti miniszter a titkosítás felülvizsgálatát ígérte.

Kármán Irént, aki az olajszőkítéssel kapcsolatos bűncselekmények feltárásán is dolgozott, ismeretlen személyek súlyosan bántalmazták. Az újságírónőt péntek éjjel összekötözve, életveszélyes állapotban találták a pesti Duna-parton, ahonnan kórházba szállították. 

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.