2007. május. 16. 17:31 MTI Utolsó frissítés: 2007. május. 16. 19:34 Itthon

Újabb móri gyanúsítottat fogtak el

Újabb, a móri bankrablás elkövetésével gyanúsítható embert fogtak el - erősítette meg az MTI információit Horváczy Emese, a Nemzeti Nyomozó Iroda szóvivője szerdán.

A kedden történt elfogás körülményeiről, a gyanúsított személyéről az NNI a nyomozás befejezése után nyilatkozik - mondta a szóvivő.

A móri bűncselekménnyel meggyanúsított W. Róbert védőügyvédje a távirati irodával azt közölte, kizártnak tartja, hogy egy, a rablásban részt vevő társtettest fogtak volna el, míg a másik gyanúsított, N. László védője szerint a rendőrségtől kell megtudni, hogy vajon védence vallomása alapján fogták-e el a "harmadik személyt". A kedden történt elfogás körülményeiről, a gyanúsítottszemélyéről a Nemzeti Nyomozó Iroda a nyomozás befejezése után nyilatkozik - mondta Horváczy Emese.

Lichy József, W. Róbert védőügyvédje közölte: kizártnak tartja, hogy egy, a rablásban részt vevő társtettest fogtak volna el. Véleménye szerint a másik vádlott, N. László érdeke lehet egy harmadik személy megnevezése, ha azt akarja, hogy hiteles legyen a vallomása. Ennek azért lehet szerepe, mert W. Róbert szerint ketten, míg N. László állítása szerint hárman jártak a móri banknál.

"Neki (N. Lászlónak) most már mondania kell egy nevet", ha reálisan akar védekezni - mutatott rá Lichy József, aki szerint ugyanakkor nem kizárt, hogy a rendőrök kedden azt a személyt fogták el, akitől a fegyvereket vásárolhatta N. László. Mint mondta, elképzelhető, hogy a kedden elfogott embert lőfegyverrel visszaélés vagy fegyverkereskedelem miatt vették őrizetbe, és hozták összefüggésbe a móri üggyel. 

Jano Christopher, N. László védőügyvédje is azt közölte: nem tudja, kit fogtak el - mint mondta- "állítólag" Tatabányán.    Arra a kérdésre, hogy a védence vallomása alapján fogták-e el a "harmadik személyt", azt mondta, hogy ezt a rendőrségtől kell megtudni.

A móri bankrablás 2002. május 9-én történt. Az Erste Bank móri fiókjában két elkövető hat embert megölt, kettőt pedig életveszélyesen megsebesített; ők később a kórházban haltak meg. A rendőrség már a bankrablás elkövetése után két órával megnevezett két személyt, akik összefüggésbe hozhatók a bűncselekménnyel. Egyikük feladta magát, de utóbb kiderült, hogy a móri bankrablással mégsem gyanúsítható. Tizenhárom nappal a rablógyilkosság után, május 22-én a rendőrség közzétette a fantomképeket a feltételezett elkövetőkről.

Két és fél hónappal később a rendőrség speciális szolgálata elfogta Kaiser Edét és Hajdú Lászlót, akiket a bankrablás elkövetésével gyanúsítottak meg. Kaiser Edét 2005 októberében jogerősen is bűnösnek mondta ki a Fővárosi Ítélőtábla a móri bűncselekményben, az ítélet szerint Kaiser a pénzintézet ajtajánál őrködött, miközben ismeretlen társa megölte áldozatait. Hajdú László ügyében ugyanakkor új eljárás lefolytatását írták elő, amely jelenleg is tart a Fővárosi Bíróságon.

A Nemzeti Nyomozó Iroda igazgatóhelyettese, Zsombok György januárban jelentette be: összefüggés van a móri bankrablás és a 2003. július 24-én elkövetett veszprémi postásgyilkosság között, a móri bűncselekménnyel pedig meggyanúsítottak két embert, N. Lászlót és W. Róbertet.
Hirdetés
hvg360 Hamvay Péter 2024. november. 28. 15:20

Magyar Péter a politikai sárm iskolapéldája – interjú Sonnevend Júlia amerikai-magyar médiaszociológussal

A sárm, amivel korunk politikusainak egy része él, azt sugallja, hogy „olyan vagyok, mint te, úgy gondolkodom, úgy élek, mint te<strong>”</strong>, még akkor is, ha ez nincs is így – mondja Sonnevend Júlia. Az amerikai-magyar médiaszociológust a témában írt sikerkönyvéről, Orbán Viktorról, Magyar Péterről, Kim Dzsongunról és az egyesült államokbeli karrierjéről kérdeztük.