A Fideszen kívül mindegyik párt kommentálta Kóka győzelmét
Gratulált az SZDSZ újonnan választott elnökének Gyurcsány Ferenc kormányfő, az MSZP parlamenti frakciója; az MDF az SZDSZ "mindként elnökének" gratulált; a KDNP "erőt, egészséget és bölcs belátást" kívánt az elnöknek, a Fidesz nem kommentálta a liberális párt elnökválasztásának eredményét.
Gyurcsány Ferenc levelében azt írta: "abban vagyunk érdekeltek, hogy koalíciós kormányzásunkat folytatva újítsuk meg Magyarországot, adjuk vissza a teljesítményből és a minőségre épülő hazafias büszkeség, az összetartozás felemelő élményét valamennyi honfitársunknak". Hozzátette: a koalíciós kormányzás az azonosságot kompromisszumokban kereső, a különbözőséget tiszteletben tartó partnerségre épül, és az ország, az MSZP és meggyőződése szerint az SZDSZ is a koalíciós kormányzás folytatásában érdekelt.
Gyurcsány Ferenc köszönetet mondott Kuncze Gábor leköszönő elnöknek, és sok sikert kívánt a párt megújításához. Levelét azzal zárta: "Magyarországnak szüksége van egy erős liberális pártra, szüksége van rátok".
Az MSZP országgyűlési képviselőcsoportjának nevében Lendvai Ildikó gratulált Kóka Jánosnak. Mint írta, sok sikert kívánnak neki a párt további erősítésében, és készek a vele való együttműködésre a közös kormányprogram megvalósításáért. A frakcióvezető köszönetet mondott Kuncze Gábornak a több éves közös munkáért és jelezte: a szocialista képviselők továbbra is számítanak a liberális politikus tehetségére és tapasztalataira parlamenti munkában. Megjegyezte: "Kuncze Gábor elnöksége idején, a két párt koalíciója modellt adott az egyenrangú felek együttműködésére és szükséges kompromisszumára".
Az MDF gratulál az SZDSZ mindkét elnökének - közölte Kerék-Bárczy Szabolcs, az MDF szóvivője. Véleménye szerint a rendkívül szoros eredmény azt bizonyítja, hogy az SZDSZ belső bizonytalanságát és megosztottságát bizonyítja az is, hogy a párt nem tudott találni egy olyan jelöltet, aki mögé egységesen felsorakozott volna. Kerék-Bárczy Szabolcs megjegyezte: míg Kóka János egyfajta gazdasági szemléletmódot testesít meg, és Gyurcsány Ferenc embere, addig Fodor Gábor az SZDSZ önállóságának erősítését akarta és a párt ideológiai alapjaira építette programját. A közeli jövő - mint fogalmazott - majd bebizonyítja, hogy belső ellentmondásait, válságát hogyan tudja feloldani az SZDSZ.
A KDNP országgyűlési képviselőcsoportja szerint Fodor Gábor elnökké választása lett volna az SZDSZ utolsó esélye, hogy "azt a tradicionális szabadelvűséget képviselve, amely a XIX. században nagyban hozzájárult a modern Magyarország megteremtéséhez, pozitívan befolyásolja a magyar politikai életben zajló folyamatokat". "A jelöltek közül a KDNP Fodor Gábort tartja az autentikus, rendszerváltó liberalizmus letéteményesének, akivel vitás kérdésekben éles, ám minden esetben korrekt polémiát folytatott, míg Kóka Jánosról ez nem mondható el" - írták közleményükben.
A Fidesz nem kommentálta az elnökválasztást.