2007. január. 31. 13:42 MTI Utolsó frissítés: 2007. január. 31. 13:42 Itthon

Túzokvédelmi állomásra látogatott Sólyom

Sólyom László köztársasági elnök szerdán délelőtt a Körös-Maros Nemzeti Park dévaványai területére látogatott, ahol megtekintette a park Túzokvédelmi Állomását.

Az államfő a nemzeti parkban tett közel kétórás túrája után, ahova elkísérte felesége, Sólyom Erzsébet is, újságíróknak úgy nyilatkozott: nagyon élvezte a túrát, ahol sasokat és túzokcsapatokat láttak. 

A köztársasági elnököt Tirják László, a nemzeti park igazgatója kísérte a Túzokvédelmi Állomásra, majd a nemzeti park dolgozói két rétisast engedtek szabadon az államfő jelenlétében. Ezeket a madarakat a parkban gyógyították meg és tartották mindaddig, míg vissza nem nyerték erejüket, és így szabadon lehetett engedi őket - mondta az igazgató. Sólyom László ezután biogazdálkodókkal és érzékeny természeti területet művelőkkel találkozott. 

Roszik Péter, a Biokontroll Hungária Kht. igazgatója az Ökológiai gazdálkodás helyzete és kilátásai Magyarországon címmel tartott előadásában kiemelte: a biogazdálkodás hozzájárulhat a környezet védelméhez és megőrzéséhez. Mint mondta, a biogazdálkodás a géntechnológiát utasítja el, a biotechnológiát azonban nem. Elmondta azt is, Magyarországon jelenleg a mezőgazdasági területek 2,5 százalékán folyik biogazdálkodás, míg például Ausztriában ez a szám 13,5 százalék.

Az államfő szerdán délután Hódmezővásárhelyen folytatja programját, ahol környezetvédelmi és természetvédelmi szervezetek képviselőivel, bio- és ökogazdákkal találkozik.

 A Körös-Maros Nemzeti Park részét képező Dévaványai-puszta számos fokozottan védett madárfajnak az egyik legfontosabb élőhelye. A fogoly, a túzok, a réti fülesbagoly, az ugartyúk és a hamvas rétihéja fészkelő állománya országos jelentőségű, emellett kiemelkedő szerepet tölt be a madarak vonulásakor, illetve a telelések alkalmával.

Sólyom László Hódmezővásárhelyen meglátogatja az Emlékpont Múzeumot is. Magyarország első Emlékpontja állandó kiállítás keretében teszi tapinthatóvá és mindenki számára is felfoghatóvá azokat a történelmi folyamatokat, amelyek Hódmezővásárhelyt és lakóit érték az elmúlt fél évszázadban, 1945 és 1990 között.
Hirdetés