2007. január. 09. 13:59 MTI Utolsó frissítés: 2007. január. 09. 13:50 Itthon

Meglepte a szocialistákat Molnár javaslata

Meglepte a szocialista politikusokat az egészségügyi miniszter régióknak küldött, a kórházi ágyszámokról szóló javaslata - mondta Schvarcz Tibor (MSZP), az egészségügyi bizottság alelnöke.

"Nem erre a kapacitásajánlatra számítottunk" - fogalmazott Schvarcz Tibor MSZP-s politikus, hozzátéve, hogy a korábbi egyeztetések során - amelyeken kormánypárti képviselők, a megyék szakmai vezetői, kórházigazgatók és az Egészségügyi Minisztérium képviselői vettek részt - már kialakult egy előzetes lista, amely elfogadható kompromisszumokat tartalmazott.
 
A hétfői ajánlat eltér a korábban egyeztetettől - tette hozzá a szakpolitikus, aki példaként a közép-dunántúli, a dél-dunántúli és az észak-magyarországi régiót említette.
 
"A korábbi konszenzusközeli állapotot teljesen átszabta ez a lista, (...) nem tudom, hogy lehet ezek után megegyezni" - mondta Schvarcz Tibor. Hozzátette: a regionális egészségügyi tanácsoknak (ret) kiküldött miniszteri listában vannak ugyan tartalékkapacitások, ám azok nem elégségesek arra, hogy feloldják azokat a feszültségeket, amelyeket a korábbi egyeztetés megszüntetett volna.
 
Az Egészségügyi Minisztérium hétfőn juttatta el a regionális egészségügyi tanácsoknak azt a listát, amely azt tartalmazza, hogy a tárca hány kórházi ágy fenntartását javasolja az egyes régiókban.
 
A tanácsoknak 20 napjuk van arra, hogy döntsenek a normatívák és az ellátási területek felosztásáról. A döntés akkor érvényes, ha azt a régió valamennyi kórháza 30 napon belül jóváhagyja. Ha az érintett gyógyintézményeknek, illetve fenntartóiknak nem sikerül megegyezniük, a miniszter nyolc napon belül dönt a régió normatíváinak felosztásáról.
 
Az új finanszírozási szerződéseket 2007. március 31-ig kell megkötni.

Hirdetés
Itthon Bábel Vilmos 2024. november. 28. 17:21

A Tiszának rengeteg pénzre van szüksége

Magyar Péteréknek milliárdok kellenének a 2026-os kampányra, ha tartani akarják a lépést riválisaikkal. A szükséges pénzt csak adományokból tudják összeszedni, az államtól nem fognak kapni. A magyar elit nagy része az államtól függ, és nem fog oldalt váltani, ha nem biztosak abban, hogy nemsokára másnál lesz a kasszakulcs. Magyarék feladata: jó befektetésnek kell látszani. Szombaton jön ki a párt friss átláthatósági jelentése, és kiderül, hogy az elmúlt hónapokban ez mennyire sikerült nekik.