2006. november. 15. 09:09 MTI Utolsó frissítés: 2006. november. 15. 09:10 Itthon

Juhász: lehet kihívója Gyurcsánynak

Juhász Ferenc nem zárja ki annak a lehetőségét, hogy Gyurcsány Ferencnek lesz kihívója a pártelnöki posztra, de az MSZP alelnöke a Magyar Televízióban szerdán megkérdőjelezte, hogy más meg tudná szerezni a szükséges többséget. Szerinte az MSZP kongresszusa nagy valószínűséggel meg fogja választani a miniszterelnököt pártelnöknek.

Ahhoz, hogy valaki az MSZP elnöke legyen, személyes ambícióval és a többség támogatásával kell rendelkeznie. "Én nem zárom azt ki, hogy valakinek valahol van effajta személyes ambíciója, a többségi támogatás megszerzésének lehetőségét most megkérdőjelezem" - mondta. Kiemelte: mindenki, aki az MSZP-ben szerepet vállal, arra gondol, hogy a saját tevékenységével hozzá tud járulni a párt működésének sikeréhez. "Én magam is így vagyok ezzel, és az elkövetkezendő időszakban hasonló szerepet szívesen vállalnék" - válaszolta az MSZP alelnöke arra a kérdésre, hogy nem akar-e ügyvezető alelnök lenni. Konkrét válasz helyett megjegyezte, hogy alelnökként jelenleg "más feladatokat" is ellát.

"Nagyon nem örülök annak, hogyha a szocialista párt egyes szervezeteibe (...) választás és jelölés előtt, egyik pillanatra a másikra nagyon sokan lépnek be, mint ahogy nagyon nem örülök annak, hogy lehúzzák a rolót egyszerűen azért, mert a belső hatalmi viszonyok ezt kívánják" - mondta újságírói kérdésre válaszolva, amely azt firtatta, miért nem lehet belépni hónapok óta egy fővárosi kerületi MSZP-szervezetbe. Hozzátette: szeretnének változtatni a tagfelvétel rendjén, hogy pillanatnyi politikai akarat mentén ez a két szélsőség ne érvényesülhessen.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajtermékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egy évnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.