2006. november. 11. 17:01 MTI Utolsó frissítés: 2006. november. 11. 17:03 Itthon

Rábold Gusztáv maradt az atlétikai szövetség elnöke

A Magyar Atlétikai Szövetség (MASZ) szombati tisztújító közgyűlésén ismét Rábold Gusztávot választotta meg elnöknek. A szövetséget 2002 óta irányító Rábold 37, kihívója, Salbert Ferenc eddigi alelnök, a Papp László Sportaréna ügyvezető igazgatója pedig 23 voksot kapott.

Schulek Ágoston, akit szintén jelöltek elnöknek a közgyűlésen, visszalépett. „Amennyiben a mögöttem álló csapat is bizalmat kap, több tízmillió forint többletbevételt tud garantálni az atlétika számára. A szakmai munkával kapcsolatban kiemelném, hogy az alapszabályban rögzítve szeretnénk növelni az edzőbizottság hatáskörét és felelősségét” – mondta Rábold Gusztáv, akinek megbízatása ezúttal az olimpiai ciklushoz igazodva két évre szól.

A közgyűlés kezdetén az okozott kisebb izgalmat, hogy nyolc küldött mandátuma nem volt érvényes, így végül 62-en vehettek részt a munkában. Az elnöki posztra hárman, alelnöknek hatan, elnökségi tagnak 31-en jelöltették magukat.

Rábold Gusztáv az elmúlt négy év eredményeit összegezve elmondta, hogy 2002-ben 100 millió forintos hiánnyal küzdött a szövetség, a költségvetést 2005 végére sikerült egyensúlyba hozni. Az idei esztendőre nyereséget jósolt, ugyanakkor jelezte, hogy a szövetséget 80 millió forintra perelik az 1998-as budapesti Európa-bajnokság kapcsán indult perben. A sporteredményeket, főleg az utánpótlás területén, jónak tartotta, ebből a szempontból 2005 az utóbbi évtized legjobb éve volt. Eredménynek nevezte egy versenyzői adatbázis és az új honlap létrehozását.

Azt már programbeszédében tette hozzá, hogy jelentős többletbevételt tud garantálni a MASZ-nak, jövőre nyolcmillió forintot biztosan, de bírja egy szállodalánc támogatási ígéretét is.

Salbert Ferenc egy reklámklippel kezdte bemutatkozását, amelyben többek között Vaszi Tünde, Gécsek Tibor és Zsivótzky Gyula kampányolt mellette. A fedettpályán vb-bronzérmes rúdugró a dopping ellen a "Tiszta atlétikáért" akció beindítását kezdeményezte, a versenyzőkkel és a médiával való jobb kapcsolattartás megteremtését, valamint egy szociális program létrehozását ígérte a pályafutásukat befejező sportolóknak. Megismételte, hogy két évre minimum 60 millió forint támogatást tud hozni a szövetségnek.

Schulek Ágoston, az európai szövetség (EAA) alelnöke szintén a változtatás szükségességét hangsúlyozta, majd jelezte, hogy visszalép a jelöléstől. A választás során egy voks érvénytelen volt, egy küldött pedig nem szavazott, Rábold Gusztáv így 37-23-ra győzött. A közgyűlés alelnöknek választotta meg Schulek Ágostont (51 szavazat), Zsivótzky Gyulát (49), Melkovicsné Tömösi Katalint (48) és Konkoly Gyulát (38).

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.