2006. október. 02. 15:16 MTI Utolsó frissítés: 2006. október. 02. 15:20 Itthon

Orbán: pénteken kezdődik

Ha csütörtökön 13 óráig nem történik meg egy világos és visszavonhatatlan jogi formát öltő szándékbejelentés a miniszterelnök menesztése érdekében, akkor a Fidesz péntek délutánra a Kossuth térre hívja az embereket - közölte a Fidesz vezére, Orbán Viktor. Kijelentette: egy folyamatról van szó, amely pénteken kezdődik. Ugyanakkor felszólított, mindenki legyen elszánt és határozott, de őrizze meg a békét és a nyugalmat, ne üljön fel semmilyen provokációnak.

Hazug, ócska trükknek nevezte a bizalmi szavazást Orbán Viktor, aki hétfői sajtótájékoztatóján arra szólította fel a koalíciós pártokat, hogy 72 órán belül menesszék Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt, ellenkező esetben a Fidesz péntekre a Kossuth térre nagygyűlést szervez, amelyet több követhet. 
 
Orbán Viktor a Fidesz hétfői elnökségi ülését követően tartott sajtótájékoztatóján felszólította az MSZP-t, hogy 72 órán belül menessze a miniszterelnököt, majd közölte: azt várják az MSZP-től és az SZDSZ-től, hogy bizalmi szavazás helyett konstruktív bizalmatlansági indítványt nyújtsanak be. 
 
Amennyiben azonban csütörtökön 13 óráig nem történik meg az első döntő lépés, egy világos és visszavonhatatlan jogi formát öltő szándékbejelentés a miniszterelnök menesztése érdekében, akkor a Fidesz péntek délutánra a Kossuth térre hívja az embereket. Ide várjuk "Magyarország minden szabadságot, demokráciát és őszinteséget szerető polgárát" - mondta a pártelnök, jelezve, hogy már megkérték a rendezvényhez szükséges engedélyeket is. 
 
Orbán Viktor ugyanakkor világossá tette: nem csak egy gyűlésről van szó, hanem egy folyamatról, amely pénteken kezdődik. Ez így fog folytatódni, amíg nem megy a miniszterelnök - tette hozzá a Fidesz elnöke, aki elmondta: ő maga is felszólal majd a pénteki nagygyűlésen. Arra a felvetésre, hogy a kormánytöbbség miért menesztené a miniszterelnököt a Kossuth téren megjelenő tömegek hatására, a politikus azt mondta: "Térjünk erre vissza szombaton, vasárnap, hétfőn, kedden". 
 
Kérdésre válaszolva közölte: ahhoz, hogy pénteken "kellő súllyal megnyilvánulhasson a népakarat" a Kossuth téren, csütörtökön el kell kezdeni szervezni az eseményt. 
 
A Fidesz elnöke tájékoztatóján a köztársasági elnök vasárnapi nyilatkozatára hivatkozott, amelyben Sólyom László arról beszélt, hogy bizonytalan helyzetben éppen az alkotmányos alapjogok jelentik a végső menedéket és biztosítékot. Orbán Viktor ezért arra kért mindenkit, hogy bátran fejezze ki véleményét a következő napokban, legyen elszánt és határozott, de őrizze meg a békét és a nyugalmat, ne üljön fel semmilyen provokációnak. 
 
Hangsúlyozta: az MSZP-nek tudomásul kell vennie, hogy a magyar polgárok a bizalmi kérdésben már vasárnap döntöttek, és a bizalmat megvonták. Orbán Viktor "hazug és ócska trükknek" nevezte a parlamenti bizalmi szavazást, hiszen - mint mondta - mindenki tudja, hogy ennek mi lesz az eredménye. Nem a parlamenti képviselők bizalmára van szüksége a kormánynak és a kormányprogramnak, hanem, ahogyan a köztársasági elnök mondta, a terhet viselők bizalmára - fogalmazott pártelnök. Orbán Viktor  nem tudott válaszolni arra, hogy a pénteki bizalmi szavazáson részt vesz-e a frakció a parlamentben, mint mondta, pártja kedden még elnökségi ülést tart, ahol tovább elemzik a helyzetet. 
 
A Fidesz szerint minél tovább marad hivatalában a miniszterelnök, annál nagyobb lesz a baj; a gazdaság helyzetét stabilizálni és a válságot kezelni csak egy nemzeti egységet megtestesítő, pártoktól kellő távolságot tartó, korlátozott mandátumú szakértői kormánnyal lehet. Amennyiben nem menesztik a miniszterelnököt, akkor a pénzügyi, gazdasági, morális és politikai válság elmélyüléséért egyes-egyedül a MSZP-t terheli a fele
Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.