2006. szeptember. 26. 18:01 MTI Utolsó frissítés: 2006. szeptember. 26. 17:25 Itthon

Fideszes politikusok kormányzati provokációt gyanítanak

A Fidesz lejáratását célzó, szándékos kormányzati provokációt gyanít az MTV épületének múlt heti ostroma során történtek mögött Kupper András, a párt fővárosi elnöke-frakcióvezetője, aki Pesti Imre országgyűlési képviselőtársával együtt keddi sajtótájékoztatóján beszélt erről.

© Stiller Ákos
A fideszes politikusok elmondták, hogy az érintett rendőröktől kapott friss információjuk szerint a tévészékház ostroma alatt, éjjel fél egytől reggel 7-ig több száz jól felszerelt rendőr, kommandós várakozott bevetési parancsra, ez azonban "vélhetően politikai nyomásra" elmaradt. Az éjszaka mozgósított és készenlétben álló rendőröket reggel hazaküldték. Eközben a tévészékháznál hiányosan felszerelt, alig kiképzett rendőrök kerültek elfogadhatatlan helyzetbe - jegyezték meg.

A politikusok közölték: parlamenti frakciótársaiknál felvetik azt, hogy kezdeményezzék országgyűlési vizsgálóbizottság létrehozását ez ügyben.

Kupper András hangsúlyozta, hogy miközben gyűlnek az adatok arra, hogy "magát az ostromot is provokátorok végezték, valakiknek az volt az érdeke, hogy a felfordulás is minél nagyobb legyen". Ez azoknak az érdeke, "akik nem akarják, hogy a gyurcsányizmusról folyjék a szó", arról, hogy "másfél-két éve folyamatosan hazudnak" és arról, hogy az első és második Gyurcsány-csomag után a 2007-es költségvetés lesz a harmadik csomag.

Pesti Imre elmondta, hogy a hírek szerint öt-hat rendőr is volt a támadók között, miközben csak egyet állítottak elő. Nem lehetetlen, "sőt alapos a gyanú, hogy a többi rendőr a szervezésben játszott szerepet" - jegyezte meg. Hozzátette: azért meri ezt feltételezni, mivel az elmúlt 16 év történetében van már arra példa, hogy "a rendőrség aktív provokációban vett részt". Példaként említette a Tilos Rádió elleni tüntetés esetét, amikor a bíróság előtt derült ki, "a rendőri provokáció".

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.