2006. július. 31. 19:21 MTI Utolsó frissítés: 2006. július. 31. 19:24 Itthon

Augusztusban döntenek kormányzati ingatlanok eladásáról

A kormány várhatóan augusztus végén dönt arról, hogy a kormányzat által használt ingatlanok közül melyeket értékesítse 2007 végéig. Az eladásoktól 200-250 milliárdot vár a kormányzat, valamint fedezetet egy új kormányzati negyed bérleti díjaira.

A kormányszóvivői iroda tájékoztatása szerint első lépésben 33 épület értékesítését vizsgálják, amelyeket jelenleg minisztériumok használnak. Az értékesítés módjáról még nem született döntés. Elképzelhető például, hogy egy ingatlanalapba, vagy egy állami tulajdonú cégbe viszik be az ingatlanokat.
 
A kormány előzetes számításai szerint a minisztériumi épületek értékesítéséből 75-100 milliárd forint bevétel várható.
 
A szakértők javaslatában szerepel további ingatlanok értékesítése is, amelyeket jelenleg országos hatáskörű szervek használnak. Ezekkel együtt a becsült bevétel elérheti a 200-250 milliárd forintot is.
 
A tervek szerint a befolyó pénzt a kabinet az államadósság törlesztésére fordítja, és a kamatmegtakarítások fedeznék az új kormányzati negyed irodabérleti díjait.
 
A tájékoztatás szerint augusztus végén jelenik meg az a pályázati felhívás, amely eldönti majd, hova települjön az új kormányzati negyed.
 
A Népszabadság hétfőn a témában megjelent cikke négy lehetséges helyszínt említ, a Ferdinánd híd térségét, Csepel északi csúcsát és a Lágymányosi híd körzetét, a Rákosrendezői pályaudvart valamint a Déli pályaudvart.
 
A költözés megkezdésének dátumát 2008 végére tűzte ki a kormány. A kormányszóvivői irodánál elmondták: az Orbán-kormány időszakában készült tervek egy részét lehet hasznosítani, így az előkészítő munka rövidebb az ilyen beruházásoknál megszokottnál. Az ezzel kapcsolatos részletekről augusztus végén dönt a kormány.
Hirdetés
Gazdaság Sztojcsev Iván 2025. január. 08. 11:41

Lázár bejelentette: 20 perc késés után visszajár a vasúti jegyár fele, buszt küldenek nyáron a vonat helyett, ha nincs klíma

Tíz vállalással indította el Lázár János az évet: a miniszter bejelentette, hogy júniustól 20 percnél nagyobb késés után visszajár a jegyár fele, buszos rásegítéssel készülnek a nyári főszezonra, és mellékesen azt is elmondta, hogy decemberben a GYSEV-ben még nagyobb tulajdonrészt szerzett a magyar állam, úgyhogy több dunántúli megye teljes hálózatát átadják.