A netezők többségét aggasztja a globális felmelegedés
Az internetezők saját bevallásuk szerint tisztában vannak az időváltozás és globális felmelegedés összefüggéseivel, és aggasztónak tartják a jelenséget. Az NRC Piackutató júniusban a globális felmelegedés időjárásra gyakorolt hatásairól kérdezte az internetezőket.
Az internetezők elsöprő többsége (91 százalék) saját bevallása szerint tisztában van azzal, hogy a globális felmelegedés következtében megváltozik a Föld klímája. További 8 százalék hallott a globális felmelegedés és klímaváltozás összefüggéséről, de nem tudja, hogy ez mit jelent pontosan.
Az internetezők többsége (79 százalék) rendkívül aggasztónak tartja a globális felmelegedés időjárásunkra gyakorolt hatását. Mindössze 6 százalék nem tartja aggasztónak a globális felmelegedés következményeit, 15 százalék pedig nem tudja megítélni a felmelegedés következményit. A budapestiek körében találjuk legkisebb arányban azokat, akik aggódnak a globális felmelegedés időjárásra gyakorolt negatív hatása miatt.
A magyarországi 18-69 éves gyakori internetezők 72 százaléka szerint jelentős mértékben, 26 százalék szerint alig érezhetően már napjainkban is érzékelhető a globális felmelegedés okozta klímaváltozás.
Annak ellenére, hogy az internetezők elsöprő többsége tisztában van a globális felmelegedés következményeivel és rendkívül aggasztónak tartja azokat, mindössze 12 százalék nyilatkozott úgy, hogy teljes mértékben környezettudatos életmódot folytatna. További 79 százalék csak részben, illetve 9 százalék egyáltalán nem fektet hangsúlyt mindennapjaiban a „környezetkímélésre”. A nőkre inkább jellemző a környezettudatos életorma: 16 százalékuk nyilatkozott úgy, hogy teljes mértékben környezettudatos életmódot folytat.
A felmérést az NRC 2006. június 20. és 2006. június 30. között végezte 1000 internet-használó online megkérdezésével. Az adatbázist az TNS-NRC InterBus kutatásának offline adataival súlyoztuk, így az a legfontosabb demográfiai ismérvek tekintetében reprezentatív a legalább hetente internetező 18-69 éves magyar lakosságra nézve.