2006. május. 08. 19:38 MTI Utolsó frissítés: 2006. május. 08. 19:40 Itthon

MDF: kilépett a somogyi elnök

Lemondott tisztségeiről és kilépett a pártból Varga Zsolt, az MDF Somogy megyei elnöke. Ezt maga az érintett közölte az MTI-vel, hétfőn. Az MDF frakcióvezetője erre úgy reagált: az MDF, amelynek Varga Zsolt a képviselőjelöltje volt, ugyanazt a politikát képviselte a választás előtt, mint a választás után.

"A Magyar Demokrata Fórum nem konzervatív, nem értékelvű, nem tisztakezű párt, szemben azzal, amit a pártelnök olyan büszkén hirdetett" - fogalmazott Varga Zsolt, aki szerint "Az MDF-nek most - az SZDSZ-hez hasonlóan - az MSZP nyújtott segítő kezet."
 
Annak a véleményének adott hangot, hogy "amit a Herényi-Dávid pártvezetés és a köréjük csoportosult becsvágyó emberek képviseltek, ahogyan cselekedtek, a következőt egyértelműsítette: az MDF választási stratégiája jelenlegi vezetőinek politikai túlélését és az ebből származó jövedelemszerzési lehetőséget szolgálta, valamint a Fidesz-KDNP és Orbán Viktor megbuktatását.

Herényi Károly MDF-frakcióvezető hétfőn este közleményben reagált, ebben rámutat: "Varga Zsolt képviselőjelöltje volt annak a Magyar Demokrata Fórumnak, amely ugyanazt a politikát képviselte a választás előtt, mint a választás után. Az MDF-nek közel háromszázezer szavazó bizalma fontosabb annál, minthogy letérjen erről a sikeres útról. Az MDF önálló, konzervatív politikája vezetett sikerre az Európa parlamenti képviselőválasztáson és vezetett sikerre az országgyűlési képviselő-választáson is".

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. május. 13. 20:00

Megvesztegetés, extra lábtérrel: etikai, jogi és nemzetbiztonsági szempontból is durván aggályos Trump katari ajándékrepülője

Az amerikai elnök szerint nemhogy az égvilágon semmi gond nem lenne azzal, ha elfogadná a katari királyi család repülőgépét ajándékba, de egyenesen hülye lenne, ha visszautasítaná az ajánlatot. Trumppal viszont most még a saját közössége sem ért egyet egyhangúan, ráadásul az elnöki különgéppé álmodott magánrepülő egy szakértő szerint valójában kémelhárítási rémálom. És nem a fedélzeti “kemencekecske,” miatt, bármi is legyen az.