2006. február. 16. 14:27 MTI Utolsó frissítés: 2006. február. 16. 14:27 Itthon

Magyar Rádió: nincs megegyezés a minimális szolgáltatásokról

Meghiúsult a sztrájk esetén biztosítandó minimális szolgáltatásról tartott egyeztetés a Magyar Rádióban, miután mind a két alelnök, mind a kuratórium elnöke azt mondta, hogy nincs törvényben előírt joga egyeztetni a kérdésben.

Az indoklás szerint a műsorrendet érintő kérdések elnöki hatáskörbe tartoznak, a nap folyamán ezért levélben fordul a kormányfőhöz az intézmény sztrájkbizottsága. Ebben azt kérik, hogy Gyurcsány Ferenc jelölje ki azt a személyt vagy intézményt, akivel vagy amellyel tárgyalhatnak a kérdésről a fél éve elnök nélkül működő intézmény dolgozói.

„Több óráig beszélgettünk” ezután – nyilatkozta Kisfalvi Mária, a sztrájkbizottság egyik tagja. Hangsúlyozták, hogy folytatják a bértárgyalásokat. A menedzsment – amely tavaly decemberben még nem számolt béremeléssel – jelenleg több üzletiterv-változatot dolgoz ki párhuzamosan, amelyek a fizetések más-más mértékű emelésével számolnak.

A kollektív szerződés csak azt szabályozza, hogy sztrájk esetén mely területen hány munkatársnak kell dolgoznia, azt azonban nem, hogy milyen műsort kell szolgáltatni munkabeszüntetés idején, mondta el az egyeztetés előtt Kisfalvi Mária.

Sztrájk esetén „nem a műsoridő, hanem a műsorszolgáltatás csökkenne: elsősorban híreket és zenét szolgáltatna a Magyar Rádió, és a tartalom szűkülne be” – közölte kedden, néhány nappal a sztrájkbizottság megalakítása után Hollós János igazgatásszervezési alelnök.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.