2005. december. 05. 15:28 MTI Utolsó frissítés: 2005. december. 05. 15:30 Itthon

Erős szél és csapadékos idő várható

Borult égre, záporra, néhol hózivatarra kell számítani kedd estig. A nappali hőmérséklet 5 és 10 fok között valószínű.

Várható időjárás kedd estig: túlnyomóan borult lesz az ég, országszerte esőre, záporra kell számítani, néhol zivatarra. Kedden délután nyugaton egy-egy hózápor is lehet. Többfelé jelentős mennyiségű csapadékra van kilátás. A Dunántúlon az északi, északnyugati, másutt a déli, délkeleti szél megerősödik, kedden időnként viharossá fokozódik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 2 és 7 fok között valószínű. A legmagasabb nappali hőmérséklet kedden többnyire 5 és 10 fok között, nyugaton 5 fok alatt várható.

Az Északi-tenger feletti középponttal örvénylő hatalmas kiterjedésű ciklon folyamatosan szállítja az enyhe, nagy nedvességtartalmú levegőt Nyugat- és Közép-Európa fölé. Ezeken a területeken gyakran erősen felhős, illetve borult az ég, sokfelé esik az eső, záporeső. Kelet-Európa fölött ugyanakkor anticiklon helyezkedik el. Arrafelé is sok a felhő, de számottevő csapadékot nem jelentenek. A két légköri képződmény határán frontzóna húzódik, amelyből délen többfelé esik az eső, északabbra havazik, hózáporok alakulnak ki. Délkelet-Európában anticiklonális hatásokra jobbára kevés a felhő. A hőmérséklet csúcsértéke Nyugat-Európában többnyire 8, 13, Dél-Európában 13, 18 fok között változik. Közép-Európában 4, 10 fok a jellemző, míg Északkelet-Európában és a Skandináv-félszigeten délutánonként +1, -4 fokot mérnek. A következő 24 órában a Kárpát-medence fölé délnyugat felől egy ciklon helyeződik, hatására országszerte esős, szeles időre kell számítani.

Hirdetés
hvg360 Farkas Zoltán 2025. január. 16. 12:16

A magyar kormányból teljesen hiányzik az önkritika, pedig elég gyatra a bizonyítványa – interjú Kopits György közgazdásszal

Új és új gazdaságpolitika között is nagy a különbség. Az argentin elnök teljesen szakított a peronista múlttal, míg a magyar kormány nem ismeri el a hibáit. Bár azt állította, hogy Magyarország jobban teljesít, de ez nem igaz – mondja Kopits György közgazdász, a Költségvetési Tanács első, 2011-ben lemondásra kényszerített elnöke, aki egy Buenos Aires-i magánegyetemen tart kurzust egyebek mellett az EU stabilizációs tapasztalatairól, eredményeiről és kudarcairól.