Orbán: jövőre kezdődjön a kampány
A Fidesz elnöke szerint nem szabad túl korán kezdeni a kampányt, elég lesz januárban, februárban. Orbán Viktor erről egy szerda reggeli televíziós műsorban beszélt.
Mint mondta, bajok vannak a gazdaságban, ezzel kell foglalkozni, nem lehet hét-nyolc hónapot eltölteni kampányolással.
"Úgyhogy én nem is akarom versenyfutásra kényszeríteni a kormányt a következő három-négy hónapban, azt javaslom, hogy a kampányt kezdjük meg majd valamikor jövőre, és amennyit csak tudunk, mentsünk meg az időnkből az értelmes döntéseknek" - mondta az MTV Nap-kelte című műsorában a pártelnök, aki szerint hároméves kormányzás után egy párt nem foglalkozhat azzal, hogy plakátokon határozza meg az identitását.
Plakátokkal nem lehet kormányozni, és imázst sem lehet alkotni - szögezte le. Szerinte a Fidesz 2006. után egy olyan kormányt szeretne látni, amely a munka és a család kormánya. Ebben döntő szerepet játszana a bürokrácia leépítése, a radikális adócsökkentés, az adórendszer egyszerűsítése, a vállalkozók terheinek csökkentése és a közmunkák szervezése.
Hosszabb és középtávon is csak a sok embert foglalkoztató, versenyképes magyar kis- és középvállalkozások mentik meg a magyar gazdaságot - tette hozzá.
A politikus a privatizációval kapcsolatban azt mondta, a doktrinerség provincializmushoz vezet, és ma Magyarországon olyan vitákat folytatnak ebben a kérdésben, amelyeket a világ már meghaladt. Véleménye szerint a nyugati országok már régen nem azt vallják, hogy az állami tulajdon rossz, hanem állami cégeikkel inkább külföldre terjeszkednek, például Magyarországra.
Álláspontja szerint, a "legsanyarúbb", ha a kormányon lévők mondják azt, hogy az állam rossz tulajdonos, hiszen ők a tulajdonosok. "Tessék rendesen gazdálkodni, tessék rendbe hozni" - mondta Orbán Viktor hozzátéve: amennyiben külföldi cégeknek megéri, hogy kivásároljanak magyar állami vállalatokat, akkor nekünk is megéri.
Mint mondta, több önbizalmat, az új kor kérdéseit jobban megértő politikát, közbeszédet szeretne, pezsgőbb, életszerűbb, európaibb, nyitottabb vitákra volna szükség provincializmus helyett.
A volt miniszterelnök közölte: a gazdaságba való állami beavatkozás szempontjából a mostani kormány gazdaságpolitikáját szélsőségesen liberálisnak tartja, és vállalja, hogy ebben a tekintetben a Fidesz baloldalibb álláspontot képvisel.