Utakat zártak le az esőzések miatt
Hat megyében kellett a tűzoltóknak kivonulniuk az esőzések miatt, Borsodban a legsúlyosabb a helyzet, több helyen kellett kitelepíteni a lakosokat az épületetekbe betört víz miatt - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője.
Utakat zártak le a víz miatt |
Az éjszakai özönvízszerű esőzés miatt lezárták a forgalom elől Borsod-Abaúj-Zemplén megyében az Alsóvadászt Homrogddal összekötő utat - közölte szerdán reggel a megyei közútkezelő társaság ügyelete. Az úton legalább 15 centiméteres víz hömpölyög, balesetveszélyes rajta közlekedni, ezért kellett azt lezárni a forgalom elől - tartalmazza a közlemény. |
A katasztrófavédelem információi szerint nem fenyeget közvetlen árvízveszély Magyarországon, ugyanakkor kapcsolatban állnak a szlovák és a román társszervekkel, így azonnal értesülnek arról, mi történik a Tisza és mellékfolyóinak vízgyűjtőterületén.
A szóvivő elmondta: Borsod megyében a legnehezebb a helyzet, itt összesen 220-230 lakóépületet veszélyeztet a víz, Tokajhegyalján és Mádon a környező hegyekből és dombokról lefolyó eső öntötte el az utcák egy részét és az iskolát, az óvodát és az idősek otthonát is elérte.
Hozzátette: Csobádon homokzsákokkal védekeznek, Felsővadászon 50 telekre tört be víz, míg Alsóvadászon hat embert, Lakon pedig kettőt kellett kitelepíteni. Szikszón húsz-harminc házba tört be a víz, de nem költöztették ki a lakosokat, csupán egy idős ember kapott ideiglenes elhelyezést. Mint mondta, délelőtt tart ülést a település védelmi bizottsága, itt dönthetnek a kiköltöztetésről, ugyanakkor valószínűnek nevezte, hogy délutánra leapad a víz, így a kitelepítésre feltehetőleg nem kerül majd sor.
Dobson szerint Edelényben a Sápi-patak öntött ki és zárt körül negyven lakóházat. Hasonló a helyzet Boldván és Tállyán is, ez utóbbi településen egy borospince is beszakadt.
Elmondta: Békés megyében Mezőberényben, Békésben, Gyomaendrődön, valamint Sarkadon és Dobozon akadt feladatuk a tűzoltóknak a kedd esti felhőszakadás miatt, ugyanakkor itt jelentősebb károk nem keletkeztek, senkit nem kellett kitelepíteni.
Hajdú-Bihar megyében és Hevesben már normalizálódott a helyzet, Jásznagykun-Szolnok megyében viszont Marfűn és Mezőfűn a hajnali esőzések miatt jelenleg is dolgoznak a szivattyúk. Szolnokon több helyen elöntötte az utcát a víz, mert a csatornák nem tudták elvezetni a nagymennyiségű csapadékot.