2005. január. 19. 18:01 MTI Utolsó frissítés: 2005. január. 19. 18:11 Itthon

Somogyban egy év alatt 20 százalékkal több a munkanélküli

Somogy megyében 20 százalékkal több munkanélkülit tartottak nyilván 2004 decemberében, mint az előző év hasonló időszakában - közölte a megyei munkaügyi központ szerdán.

A megyei munkanélküliségi ráta 15,2 százalék, 2,1 százalékponttal magasabb az egy évvel korábbinál, s ezzel Somogy jelenleg a megyék sorában a 18. helyen áll - mondta a munkaügyi központ igazgatója. Tarrné Törzsök Piroska tájékoztatása szerint 2004 végén 21236 munkanélkülit tartottak nyilván, 1356-tal, azaz 6,8 százalékkal többet, mint egy hónappal korábban, s 3610-zel, azaz 20,5 százalékkal többet, mint 2003 december végén. A regisztrált munkanélküliek 38 százaléka szociális segélyből él.

A munkaügyi kirendeltségek jelentései alapján az elmúlt hónapban mindenhol nőtt a munkanélküliség, a legnagyobb mértékben - 10-12 százalékkal - a marcali, a balatonboglári és a siófoki térségben. Az igazgató beszámolója szerint a kistérségek közül továbbra is Barcson és környékén a legrosszabb a helyzet, ahol 23 százalékos a munkanélküliség ráta, szemben a 10,8 százalékos munkanélküliségi rátájával e tekintetben a megyében legjobbnak mondható siófoki térséggel.

A munkanélküliség ráta megyei átlagát az egy évvel korábbihoz képest a kaposvári térség 3,1 százalékkal, a nagyatádi 2,8 százalékkal, a barcsi 2,6 százalékkal, a tabi pedig 2,5 százalékkal haladta meg. A regisztrált munkanélküliek közül 2004 december végén 5646-an, az egy évvel korábbihoz képest 32 százalékkal többen voltak tartósan munkanélküliek, akik legkevesebb egy éve keresnek munkát.
 

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.