2005. január. 12. 10:47 MTI Utolsó frissítés: 2010. március. 07. 19:02 Itthon

Avarkeszi dolgozhatja ki az az új honosítási törvényt

Avarkeszi Dezső (MSZP) dolgozza ki a bevándorlás és a honosítás szabályainak módosítását. Az országgyűlési képviselő megerősítette az információt, miszerint felkérték a feladat elvégzésére. A mai kormányülésen döntenek a kérdésről.

A miniszterelnök kedden a közszolgálati rádióban mondta el, hogy a kormány júniusig módosítani akar a bevándorlás és a honosítás jelenlegi szabályozásán.

Gyurcsány Ferenc emlékeztetett arra, hogy még decemberben kérte az igazságügy minisztert, készítsen átfogó jelentést a letelepedés, a bevándorlás és a honosítás szabályrendszeréről.

Elkészült a jelentés, ami azt mutatja, hogy szinte mindenhez hozzá kell nyúlni. A kormány szerdán meg fog bízni egy kormánypárti politikust "kifejezetten azzal a céllal, hogy a konkrét változtatási programmal március 31-éig készüljön el, utána következő három hónapban vezessük ezeket be" - mondta Gyurcsány. 

A kormányfő elkeserítőnek nevezte a letelepedés, a bevándorlás, a honosítás jelenlegi szabályrendszerét, gyakorlatát. A törvénymódosításokat az is indokolja, hogy a magyar  bevándorlási törvény nem felel meg az európai uniós elvárásoknak, mert különbséget tesz a határon túli magyarok (akiknek magyar
állampolgársága korábban valamiért megszűnt, vagy akiknek felmenői között magyar állampolgár volt), illetve más külföldiek között. 

Az Országgyűlés Rendészeti Bizottságának november 24-ei ülésén Végh Zsuzsanna a Belügyminisztérium Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal főigazgatója Gál Zoltán (MSZP) bizottsági elnök kérdésére arra hívta fel a figyelmet, hogy az Európai Unióban minden menekültügyi és idegenrendészeti szabályozásban tilalmazott bármiféle megkülönbözetés, akár pozitív, akár negatív irányban. A közösségi jogszabályok tiltják a migránsok közötti különbségtételt, miközben a magyar jogszabályok egy szűk körben még lehetővé teszik.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.