2004. szeptember. 03. 11:13 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Itthon

Összeült a lakitelki frakció

Az MDF képviselőcsoportja 14 tagjának péntek délelőtti tanácskozását Horváth Balázs képviselő "legitim frakcióülésnek" nevezte.

"Ha a frakció fele plusz egy fő részt vesz a tanácskozáson, akkor legális a frakcióülés" – jelentette ki az országgyűlési képviselő.



Az ülés kezdésekor a Lakitelek munkacsoport 12 tagja, valamint Csapody Miklós és Medgyasszay László jelent meg. Nem sokkal a kezdés után szünetet rendeltek el, mondván, várják a frakcióvezetőt.



Herényi Károly reggel az MTI-nek azt mondta: az MDF parlamenti frakciójának péntekre tervezett ülése elmarad, "ha ma összeülnek, az a Lakitelek munkacsoport tanácskozása lesz".



Horváth Balázs arra a kérdésre, hogy frakcióvezető nélkül lehet-e legitim az ülés, azt válaszolta: "attól, hogy Medgyessy Péter miniszterelnök úr nincs ott a kormányülésen, attól még legitim a kormányülés". Hozzáfűzte: "a frakcióvezető nem pótolhatatlan, azért választottunk frakcióvezető-helyettest".



Herényi Károly csütörtökön írásban jelentette be Szili Katalin házelnöknek, hogy Balsai István, Font Sándor, Horváth Balázs, Kelemen András és Szászfalvi László "a mai naptól kizárás miatt nem tagjai az MDF képviselőcsoportjának". Horváth Balázs pénteken közölte, Font Sándor frakcióvezető-helyettes kizárása "alapvető tévedés", frakcióvezető-helyettes akkor nem lesz, ha erről az Országgyűlés, illetve annak elnöke dönt, és ő még nem döntött.



A Lakitelek munkacsoporthoz tartozó képviselők korábban bizalmatlansági indítványt nyújtottak be Herényi Károly ellen.



A munkacsoportot az európai parlamenti választás után hozta létre a 22 tagú MDF-frakció 13 tagja: Balogh László, Balsai István, Csampa Zsolt, Ékes József, Font Sándor, Fülöp István, Horváth Balázs, Kelemen András, Németh Zsolt, Lezsák Sándor, Pichler Imre, Püski András és Szászfalvi László.
Hirdetés
hvg360 Köves Gábor 2025. április. 29. 19:30

„A szex és a Vissza a jövőbe nem fér össze” – interjú a 40 éves trilógia írójával

Idén lesz negyvenéves minden idők egyik legjobb időutazós filmje, a Vissza a jövőbe. Mindhárom Back to the Future-filmet Bob Gale írta Robert Zemeckis rendezővel közösen. Az Oscarra jelölt forgatókönyvíróval Steven Spielberg támogatásáról, a stúdióvezető által javasolt cím sorsáról, a Disney-t felháborító „vérfertőző” jelenetről és a negyedik rész esélyeiről is beszélgettünk.