2004. augusztus. 27. 17:04 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Itthon

Annus Adrián a mai doppingellenőrzésen sem jelent meg

Az athéni játékokon aranyérmet szerző, de már Magyarországon tartózkodó atlétának 16 óráig kellett volna jelentkeznie a bucsu-schachendorfi határátkelőhely osztrák oldalán, hogy versenyen kívüli vizsgálatnak vessék alá.

Annus Adrián a megadott időre nem jelent meg a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) ellenőrei előtt a bucsu-schachendorfi határállomásnál. Karl-Heinz Demel, az osztrák doppingellenes ügynökség kontroll-vizsgálattal megbízott szakembere az APA hírügynökségnek elmondta, hogy 11-től 16 óráig várt Annusra, majd munkatársaival együtt elhagyta a helyszínt. "Semmilyen hírt nem kaptam róla, telefonon sem tudtam senkit elérni a környezetéből" - tette hozzá az ellenőr, aki egyúttal jelezte, hogy már továbbította jelentését a NOB-nak és a WADA-nak.



Patrick Schamasch, a NOB orvosi és tudományos bizottságának elnöke kora délután értesítette arról Molnár Zoltánt, a magyar csapat athéni vezetőjét, hogy Annust a WADA képviselői már korábban felkeresték ellenőrzés céljából, de a versenyző tartózkodási helyeként megjelölt jáki házba nem tudtak bejutni. Az ellenőrök a sportoló lakhelyénél több kísérletet tettek, de mivel többen köréjük gyűltek, veszélyben érezték magukat, és rendőrségi védelemmel elhagyták a környéket.



A bizottsági elnök arra emlékeztette a csapatvezetőt, hogy a szabályzat 2/2-es pontja alapján doppingvétséget követ el az a sportoló, aki visszautasítja az ellenőrzést, vagy más módon kitér előle, a 3/1-es pont pedig leszögezi, a sportoló köteles alávetni magát a vizsgálatnak a nemzeti olimpiai bizottsága által megjelölt helyen. Schamasch ezzel együtt jelezte, hogy Annusnak ma délutáni négyig újabb haladékot adnak.



Jacques Rogge, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke - anélkül, hogy konkrétan Annusra utalt volna, de az ő esete kapcsán - korábban úgy nyilatkozott az AP amerikai hírügynökségnek, hogy a NOB képes DNS-teszt elvégzésére, így adott esetben el tudja dönteni, hogy egy sportoló által leadott vizeletminta valóban tőle származik-e. Fegyvertárunkban megtalálható az összevetést lehetővé tévő módszer. Eddig ugyan még nem volt szükség arra, hogy használjuk, de ha szükséges, alkalmazhatjuk a jövőben" - fogalmazott Rogge.



(MTI)



Olvassa el az Olimpiáról szóló szemlénket!
Hirdetés