2003. szeptember. 10. 12:22 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Itthon

A belügyminisztert is meghallgatták a brókerbotrány miatt

A parlament rendészeti bizottságának szerdai ülése után Lamperth Mónika belügyminiszter elmondta, hogy sem ő, sem egyetlen családtagja semmilyen módon nem érintett a K and H Equities ügyében. A tárcavezetőt zárt ajtók mögött hallgatták meg , akárcsak Salgó László országos rendőrfőkapitányt és Polt Péter legfőbb ügyészt is.

A meghallgatást a K and H Equitiesnél történt sikkasztásgyanús, illetve az Inter-Európa Banknál történt pénzmosásgyanús ügyben kilenc ellenzéki képviselő kezdeményezte. Az ellenzéki képviselők is úgy látják, a rendőrség objektív munkavégzésének "semmilyen akadálya nincsen" - mondta a belügyminiszter újságírók előtt, miután a parlament rendészeti bizottsága zárt ülésen meghallgatta a brókerügyben. Hangsúlyozta, hogy súlyos gazdasági bűncselekmény, ami a K and H Equitiesnél és az Inter-Európa Banknál történt, amit szakmai alapon a rendőrségnek és a szoros felügyeletet ellátó ügyészségnek kell feltárnia.
Gál Zoltán (MSZP) bizottsági elnök javasolta a zárt ülésen történő meghallgatást arra hivatkozva, hogy államtitkok, szolgálati titkok fognak elhangozni. Dorkota Lajos (Fidesz) alelnök szerint a kérdéseket nyíltan kellene feltenni, és akkor kellene elrendelni a zárt ülést, ha valóban az államtitokról szóló törvény körébe tartoznak a válaszok. A bizottság elnöke szerint, mivel konkrét ügyben, konkrét folyamatban lévő nyomozásban történik a meghallgatás, "természetes, hogy fel fognak vetődni" államtitkok, valamint a nyomozás érdekei is a zárt ülés mellett szólnak. (MTI)
Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2024. december. 16. 19:30

Rendszerváltás 35 – Belarusz, az ország, amely alól kidőlt a Szovjetunió

A totális szovjetorosz elnyomás sikerrel járt a nemzeti kultúra felszámolására indított hadjáratával, a gazdasági mutatók jók voltak, így az általános életszínvonal is szovjet viszonylatban magasnak volt tekinthető és ebből kifolyólag egészen a ’80-as évek második feléig Belarusz lakosságának nagy része semmiféle komoly változásra nem vágyott. Aztán jött Csernobil és utána egymást követően potyogtak ki a szó szoros értelmében vett csontvázak a szovjet múlt rég eltemetett szekrényéből. Ám még ezek sem ingatták meg a tagköztársaság népének bizalmát a szovjet keretrendszerben, és ha nem omlik össze a Szovjetunió, Belarusz talán még ma is önként és dalolva lenne a része. Bendarzsevszkij Anton külpolitikai elemzővel, a posztszovjet térség szakértőjével beszélgettünk.