2003. augusztus. 06. 18:18 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Itthon

K and H: újabb feljelentés pénzmosás miatt

A K and H Bank, mint a K and H Equities magyar tulajdonosa kedden újabb büntetőfeljelentést tett ismeretlen tettes vagy tettesek ellen pénzmosás bűntettének alapos gyanúja miatt az Országos Rendőr-főkapitányságon.

Az eddig feltárt tények valószínűsítik, hogy az érintett 60-70 ügyfél által számlájukról hiányolt pénzösszegek vélhetően hamis átutalási és átvezetési megbízások, illetve nem valós értékpapír adásvételi szerződések felhasználásával, off-shore cégeken keresztül jutottak el a címzettekhez, közölte a pénzintézet kommunikációs igazgatósága szerdán.
A közlemény emlékeztet rá, hogy az ügy kipattanásakor kiderült: a K and H brókercégénél mintegy 60-70 ügyfél számlája esetében az elszámolásokat meghamisították, az ügyfeleket nem a valós hozamokról értesítette a brókercég. Ezek az ügyfelek a K and H brókercégénél - a bank szerint - Kulcsár Attila ügyfelei voltak. A hamis megbízások, illetve a hamis értékpapír adásvételi szerződések, valamint az off-shore cégeken keresztül teljesített átutalások felvetik a pénzmosás lehetőségét, állítja a bank.
Ezzel párhuzamosan a K and H brókercégének jogi képviselői indítványozták, hogy a nyomozati szervek a feltételezhetően hamis és valótlan adatokat tartalmazó portfólió kimutatásokat és elemzéseket a büntetőeljárási törvény szabályai szerint, a nyomozás során biztosítsák és az ehhez szükséges lépéseket tegyék meg. Ennek oka, hogy ezek a dokumentumok a pénzmosás bűntettének kivizsgálása során bizonyítékként szolgálhatnak. (MTI)
Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2024. december. 16. 19:30

Rendszerváltás 35 – Belarusz, az ország, amely alól kidőlt a Szovjetunió

A totális szovjetorosz elnyomás sikerrel járt a nemzeti kultúra felszámolására indított hadjáratával, a gazdasági mutatók jók voltak, így az általános életszínvonal is szovjet viszonylatban magasnak volt tekinthető és ebből kifolyólag egészen a ’80-as évek második feléig Belarusz lakosságának nagy része semmiféle komoly változásra nem vágyott. Aztán jött Csernobil és utána egymást követően potyogtak ki a szó szoros értelmében vett csontvázak a szovjet múlt rég eltemetett szekrényéből. Ám még ezek sem ingatták meg a tagköztársaság népének bizalmát a szovjet keretrendszerben, és ha nem omlik össze a Szovjetunió, Belarusz talán még ma is önként és dalolva lenne a része. Bendarzsevszkij Anton külpolitikai elemzővel, a posztszovjet térség szakértőjével beszélgettünk.