2003. március. 26. 13:20 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Itthon

Hűtlen kezeléssel gyanúsítják Ráczot a csillebérci ügyben

Hűtlen kezeléssel gyanúsítja a rendőrség Rácz Pétert, az Úttörőszövetség elnökét a csillebérci vadászház eladásának ügyében; az épületet Rogán Antal fideszes képviselő szerint jóval áron alul, részben saját unokatestvérének értékesítette Rácz. Az úttörőszövetség elnöke a gyanúsítással szemben panaszt nyújtott be, mivel érvelése szerint decemberben egyszer már megszüntették a nyomozást, bűncselekmény hiányában.

Rácz Pétert, az Úttörőszövetség elnökét az ügyben szerdán hallgatta meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) bűnügyi főigazgatósága. Az úttörőszövetség elnöke a meghallgatást követően hangsúlyozta: meggyőződése, hogy az ügyben nem történt bűncselekmény, s reméli, hogy az eljárást bűncselekmény hiányában megszüntetik, "mint ahogy ezt megtették már egyszer ugyanezek a szervek, ugyanezt az ügyet végigvizsgálva". Rácz szerint az ügyben a politikának is van szerepe: "Csillebérc mégis csak egy szimbólumértékű ingatlan" - mondta.
Rogán Antal, a Fidelitas alelnöke tavaly februárban tett feljelentést hűtlen kezelés gyanújával a csillebérci vadászház ügyében; az épületet 1999 márciusában adta el az Úttörőszövetség, a fideszes képviselő szerint jóval áron alul, 94 millió forint helyett 15 millió forintért a Bau-bérc Kft.-nek.
A nyomozást tavaly decemberben megszüntette a rendőrség, mivel nem állapították meg bűncselekmény elkövetését; akkor az Úttörőszövetség elnöke nem szerepelt gyanúsítottként. A Fővárosi Főügyészség január 30-án pótnyomozásra utasította a rendőrséget, mivel "a tényállás az alapeljárásban nem tisztázódott kellőképpen, a rendőrség nem végzett el minden nyomozati cselekményt" - indokolta az eljárás folytatását akkor Sódor István főügyész. Rogán Antal közben február végén bejelentette: Rácz Péter fele részben saját unokatestvérének értékesítette áron alul a csillebérci úttörőtábor területén található vadászházat. A Fidesz alelnöke akkor tudatta: a fejleményekről tájékoztatást ad a nyomozó hatóságnak és Keller László közpénzügyi államtitkárnak is. (MTI)
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. január. 15. 14:45

Technostressz, kiégés, home office – áldjuk vagy átkozzuk a Covidot azért, amivé a munkahelyek váltak?

Az öt éve kitört járvány társadalmi, gazdasági hatásai jóval távolabb mutatnak, mint gondoltuk. A HVG új sorozatában ezt járjuk körbe különböző aspektusokból; ebben a cikkünkben arról lesz szó, hogy miként zajlott a kényszerűnek tűnő digitális átalakulás, amely nemcsak a munkaerőpiacra, a cégekre volt súlyos hatással, hanem a mentális állapotunkra is. Miért nem teljesen egyértelmű még ma sem a home office megítélése, hogyan változtak meg az elvárt vezetői és munkavállalói kompetenciák, és mi az a VUCA/BANI-világ, amelyben élünk? Szakértőket kérdeztünk.