Beröccent a Balatoni Korona a kibocsátó szerint
Már 200 helyen lehet használni az idén március végén bevezetett helyi fizetőeszközt, a Balatoni Koronát, állítólag egyre több magyar ismeri.
Beváltotta a Balatoni Korona a hozzá fűzött reményeket - mondta Leitold László, a Balatoni Korona Zrt. elnök-vezérigazgatója. Az év végén az önkormányzatok összesen 10 millió forint értékben adtak jutalmat Balatoni Koronában, így márciustól az év végéig 10 és 20 millió forint körüli kibocsátást értek el - tájékoztatott az elnök-vezérigazgató.
Elmondta, úgy tervezték, hogy a Balatoni Korona 3-4 év alatt fut fel, ennyi idő kell a széleskörű megismertetéséhez; az idei célt elérték, jövőre nagyobb lépést kell tenni, s el kell érni az 50 millió forintos kibocsátást.
Augusztusban a hvg.hu még arról írt, hogy nem igazán ismerik a fizetőeszközt a magyarok, és hogy nem váltotta be teljesen a hozzá fűzött reményeket a korona. Nem volt elegendő kibocsátó és elfogadóhely, és mivel sok adminisztrációval jár, ezért nem tartják életszerűnek az áprilisban bevezetett új fizetőeszközt.
Leitold László elmondta, hogy most már 200 helyen lehet a Balatonnál, főleg szállodákban és strandokon a helyi fizetőeszközt használni. Az elnök-vezérigazgató azt reméli, sikerül elérni, hogy a helyi fizetőeszköz bekerüljön a cafeteria-rendszerbe.
A Balatoni Korona az első rendszer, amely többségi önkormányzati részvétellel működik. Az utalvány kibocsátója a Balatoni Korona Zrt., amelyet hét önkormányzat - Veszprém, Várpalota, Balatonfüred, Balatonalmádi, Litér, Tihany és Nemesvámos - alapított a megyei iparkamarával és a Kinizsi Bankkal közösen. A helyi pénz bevezetésének célja, hogy az adott térségben élénkítse a gazdaságot, plusz forrást, likviditást biztosítson a pénzforgalomban résztvevők számára.