2014. február. 28. 13:02 MTI Utolsó frissítés: 2014. február. 28. 17:41 Bűnügy

Tizenkét év börtönt kapott a pécsi biztonsági őr gyilkosa

Tizenkét év börtönbüntetéssel sújtotta a Pécsi Törvényszék pénteken nem jogerősen azt a férfit, aki megölte egy bár biztonsági őrét 2012 nyarán a baranyai megyeszékhelyen.

A 43 éves Fekete László 2012. augusztus 18-án tért be a belvárosi szórakozóhelyre, ahol tettlegességig fajuló konfliktusa támadt a küzdősportokban járatos, 21 éves biztonsági őrrel. A két férfi háromszor is egymásnak esett, és bár kétszer kibékültek, végül a vádlott elővette tőrkését és a bárszékkel védekező biztonsági őrt szíven szúrta. 

A fiatalember a helyszínen meghalt, gyilkosa elmenekült, és négy napig bujkált a hatóságok elől. Végül a Terrorelhárítási Központ munkatársai fogták el egy pécsi kertvárosi lakásban. 

Fekete László a tárgyaláson azt vallotta: azért került szóváltásba áldozatával, mert a szórakozóhelyen nem akarták kiszolgálni, az őr ezután ráadásul inzultálta, bántalmazta is őt. A vádlott korábban elismerte felelősségét, majd arra hivatkozott, hogy önvédelemből szúrt, de a bíróság elutasította ügyvédjének a jogos védelmi helyzetre hivatkozva tett, védence felmentésére irányuló indítványát. A bíróság Kovács Attila vezette tanácsa a testi sértés, orgazdaság és egyebek mellett bélyeghamisítás miatt már többször büntetett, nagykozári illetőségű férfit emberölésben mondta ki bűnösnek, egyben rendelkezett arról, hogy leghamarabb büntetése kétharmad részének letöltése után kerülhet szabadlábra. A fellebbezések okán az ügy a Pécsi Ítélőtáblán folytatódik.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.