2012. szeptember. 18. 15:38 MTI Utolsó frissítés: 2012. szeptember. 19. 07:59 Bűnügy

Hagyó-ügy: feloldották a családi vagyon zárlatát

Feloldotta a Hagyó Miklós hozzátartozóinak nevén szereplő vagyonrészekre elrendelt zárlatot a Kecskeméti Törvényszék kedden, az egykori politikus és 14 társa ügyében tartott tárgyaláson.

A bírói tanács elfogadta a védelem álláspontját, és úgy ítélte meg: Hagyó Miklós zárolt vagyona a per tárgyává tett időszakot megelőző évekből származik, és a rendelkezésre álló dokumentumok igazolják törvényes eredetét. Ezért az első fokon eljáró bíróság a fővádlott hozzátartozóinak nevén szereplő vagyonrészek zárlatának feloldásáról döntött.

A határozatot a védő és az ügyész is tudomásul vette, a BKV jogi képviselője azonban jelezte fellebbezési szándékát, így abban az ítélőtábla hoz majd jogerős döntést.

A bírói tanács továbbra is fenntartotta Hagyó Miklós vagyonának zárlatát, ez a határozat szerint 30 millió forint erejéig az esetleges vagyonelkobzás, míg nagyobb részben a BKV jogi képviselője által kedden benyújtott, körülbelül 169 millió forintos kártérítési igény fedezetéül szolgál. Mivel a határozat ellen egyetlen érintett fél sem fellebbezett, az jogerőre emelkedett.

Kádár András, az elsőrendű vádlott ügyvédje a tárgyalás után sikerként értékelte a döntést. Mint mondta, a zárolt vagyonelemek egy részének feloldásánál is jelentősebb eredménynek tartja, hogy a bíróság az általuk becsatolt dokumentumok alapján bizonyítottnak látta: a védence és hozzátartozói nevén szereplő vagyon törvényes, ahhoz ráadásul Hagyó Miklós jóval 2007. január 1-jei főpolgármester-helyettesi kinevezése előtt jutott.

A keddi tárgyaláson a jogi képviselő azzal érvelt: nem állnak fenn a körülbelül 300 millió forint összértékű vagyon zár alá vételének törvényi feltételei. Hangsúlyozta: korábban mintegy másfél éven át úgy folyt az eljárás, hogy a vádhatóság sem látott okot védence vagyonának zárolására. "Ennek ténybeli és jogi alapja 2011 decemberében, a Központi Nyomozó Főügyészség ez irányú indítványának benyújtásakor is hiányzott" - mondta.

Hadnagy Ibolya tanácsvezető bíró a tárgyaláson ismertette a zárolt ingatlanok értékét és adásvételének részleteit. Hangsúlyozta: ezt azért tartja szükségesnek, mert Hagyó Miklós eddig nem nyilatkozott vagyoni helyzetéről. Elmondta: a vádlott jászfelsőszentgyörgyi és jászberényi ingatlanai mellett a legjelentősebb értéket két budapesti, Rege utcai lakása képviseli, amelyek egyikét - ajándékozási szerződéssel - kiskorú lányának nevére íratta.

E lakásokat 2007-ben 110 millió forintért vásárolta, és részben hitelből, további 22 millió forintért újíttatta fel. A beruházáshoz egy Törökbálinton 105 millió forintért eladott, egy Érden korábban 32 millióért vett, majd ugyancsak eladott ingatlan és egy 2006-ban Piliscsabán 26 millió forintért értékesített szántóterület biztosított anyagi forrást.

Hagyó Miklós a személyi körülményeire vonatkozó bírói kérdésre válaszolva úgy fogalmazott: jelenleg családapa, vádlott, és az ingatlanainak bérbe adásából származó bevételekből él. Utalt arra, hogy a zárlat alá vett ingatlanok között akad, amelynél tulajdonosként rajta és gyermekén kívül korábbi élettársa szerepel. Az akkoriban tartósnak tűnő kapcsolat azonban vád alá helyezése óta megszakadt - mondta Hagyó.

Hirdetés
Kult Balla István, Németh Róbert 2024. november. 30. 20:00

„Ez az első olyan lemezanyag, aminek az írása közben józan voltam” – Analog Balaton-interjú

„A leszaromság is abból jöhet, hogy csináljuk, amit szeretünk, és nem kell magunkat megerőltetni” – írja le a nemrég Repedés című albummal jelentkező Analog Balaton a hozzáállásukat a világhoz. Szomorú-e a mai popzene? Milyen volt a tagok – Zsuffa Aba és Vörös Ákos – híres Kinizsi utcai albérlete? Miben más józanul dalokat írni, mint a korábbi gyakorlat? Interjú.