Adócsalás miatt négy év börtönre ítélték a luxusjachtos magyar ásványvízcég vezetőjét
További mintegy 30 vádlottat ítéltek 1-től 4 évig terjedő szabadságvesztésre, illetve felfüggesztett börtönbüntetésre.
További mintegy 30 vádlottat ítéltek 1-től 4 évig terjedő szabadságvesztésre, illetve felfüggesztett börtönbüntetésre.
Az ügyészség börtönbüntetést kért az elkövetőre.
Megszüntette a bíróság a lakhelyelhagyási tilalmat Piero Pinivel szemben.
Emberölés kísérlete miatt nem jogerősen nyolc évre ítélték a 39 éves kiskunhalasi férfit, aki öngyilkosságnak akarta álcázni barátja esetét.
Eldőlt, hogy Kecskeméten folytatódik a Czeglédy-per, miután a szegedi bírók elfogultságra hivatkozva egymás után kapitulálva kiszálltak az utóbbi idők legátpolitizáltabb peréből. Csakhogy a baloldali politikus szerint a Kecskeméti Törvényszék sem járhatna el törvényesen.
Egy férfi részegen megölte a gondozásra szoruló élettársát, majd kinyitotta a gázcsapot. A bíróság első fokon 15 év börtönre ítélte.
A babát a csirkefeldolgozó üzemben dolgozó apukája próbálta megölni. A nagymama a mentőknek azt mondta, a gyereknek nincs baja, majd a háziorvosnak azt, hogy csak üvegbe esett. Az orvos hitt neki. A nagymamát felfüggesztett börtönre, az orvost két év próbára bocsátották.
Legalább hat embert szervezett be az embercsempészéshez, közülük a parndorfi kamion vezetőjét is. Az ítélet jogerős.
25 év fegyházbüntetést kaptak a halálkamionper fő vádlottjai, akik nem törődtek azzal, hogy 71 ember fulladhat meg egy kamionban. A per másodfokon folytatódik, az ügyész súlyosbításért, a védelem enyhítésért vagy felmentésért fellebbezett. A perben 14 vádlott volt, bűnszervezetben elkövetett embercsempészéssel mindenkit megvádoltak, többen emberölésért is feleltek.
Az első-, a másod-, a harmad- és a negyedrendű vádlottat 25-25 év fegyházbüntetésre ítélték első fokon embercsempészet és emberölés miatt.
A fő vádlottak 25 év fegyházbüntetést kaptak a Kecskeméti Törvényszéken. A per elsőrendű vádlottját, a bűnszervezet vezetésével megvádolt afgán férfit örökre kiutasították Magyarországról, 94 milliós vagyonelkobzást is elrendelt a bíróság. A döntés nem jogerős.
A másodrendű vádlott azt vallotta, korábban ő is csempészett embereket, de a 71 ember halálát okozó ügyben csak a fővádlott utasításait kellett tolmácsolnia.