Baleset hvg.hu 2012. április. 24. 15:23

Fotó: fémállvány miatt nem járt a csepeli HÉV

Fémállvány dőlt a HÉV-felsővezetékre a Boráros téri és a Rákóczi hídi állomás közötti kedden kora délután. Az így keletkezett elektromos ív lángra lobbantotta az aljnövényzetet. A csepeli H7-es HÉV helyett egy ideig buszokkal szállították az utasokat.

A fémállványt egy társasház mellett állítottak fel a IX. kerületi Soroksári úton. Két munkás azonban szabálytalanul akarta áthelyezni, így a rádőlt a HÉV felsővezetékére.

A balesetnek sérültje is van: az egyik munkást, akit megrázott az áram. A mentőszolgálat tájékoztatása szerint a huszonéves férfit könnyű sérülésekkel szállították a Honvédkórházba.

A HÉV-szerelvények a hiba helyreállításáig nem jártak, a teljes csepeli vonalon autóbuszokkal szállítottákaz utasokat – közölte korábban a Budapesti Közlekedési Központ.

MTI / Mihádák Zoltán
Hirdetés
hvg360 Sindelyes Dóra 2025. április. 12. 19:30

Mondd meg macska, lehet engem szeretni?

Azért akarunk állatot, hogy elfogadjon, feltétlenül szeressen minket. Miben különleges a cicákkal zajló terápia, miben tud a macska támogatni minket, amiben más állat nem? Mi a szabadságához ragaszkodó négylábú nevelésének trükkje? És milyen tükröt tart nekünk ez az egykor önmagát háziasító, titokzatos lény? Ezekről is kérdeztük a minap megjelent, egyedülálló macskás terápiás könyv szerzőjét, Bánszky Noémi állatasszisztált terapeutát.