Egy német kutatás szerint igen érdekes módon hat a depresszív hangulat az emberek időérzékelésére.
A mainzi kutatás során arra voltak kíváncsiak a szakemberek, hogy a depresszív hangulat hogyan hat az emberek időérzékére, és érdekes eredményre jutottak, hiszen két különböző szempontot vizsgálva ellentétes eredményeket kaptak. Több mint 900 embert vizsgáltak, akik fele mentálisan erős volt, a másik felük viszont depresszív.
A német pszichológusok először arra kértek mindenkit, hogy egy levetített film hosszát becsüljék meg, illetve külön feladat volt, hogy jelezzék, szerintük egy adott pillanattól kezdve mikor telt el 5 perc. Ezekben a feladatokban a depresszív és mentálisan egészséges emberek ugyanolyan eredményeket értek el, egy másikban viszont nem. A harmadik feladat ugyanis egy részletes, szubjektív teszt volt, amelyben a szakemberek arról kérdezősködtek, hogy kinek milyen az időrzéke, ki érzi úgy, hogy az idő csak vánszorog.
A depresszív emberekről kiderült, hogy sokkal lassabbnak érzik az idő múlását, mint a mentálisan egészségesek, ami annak fényében igen érdekes, hogy az objektív időteszteken hasonló eredményeket értek el. A depresszív emberek tehát ugyanúgy becsülik meg az időt, mint mások, de csak egy adott időtartamot hosszabbnak éreznek.