Az egyik ismert pszichológus egy lehetséges irányt, a másik sikerszerző pedig a végső lépést adta meg a stressz kezelésére az egyik legnépszerűbb szakmai oldalon.
Nem tudni, hogy Susan McQuillan, a New York University professzora és Diana Raab, pszichológiai sikerkönyvek szerzője összebeszélt-e vagy sem, de egy biztos: a legnépszerűbb szakmai oldalon ketten együtt egy napon belül vázoltak fel remek megoldást a stressz kezelésére. A kettő együtt ugyanis hatásos lehet. A Psychology Today blogjában először előbbi szakértő feszegette a túlzásba vitt, pánikszerű étkezés kapcsán a stressz kezelését. Szerinte a lehető legegyszerűbb gondolattal lehet a stresszérzetet pozitív irányba terelni. Egyszerű példával érvel: ahogy a boldog pillanatok is lehetnek stresszesek (pl.: esküvő), úgy a stresszhelyzetek is lehetnek pozitívak. Ezt kell felfognunk, pontosabban azt, hogy a stressz a javunkat szolgálja, jelként funkcionál, hogy rájöjjünk, valamin változtatnunk kell.
Még aznap publikált az utóbb említett szerző is, aki pedig véletlen pont azzal a címmel írt szakmai értekezést, hogy miként alakíthatók át a negatív érzések pozitívvá. Ehhez Diana Raab ajánlott egy nagyon egyszerű trükköt: a nosztalgiát. Tapasztalata szerint ugyanis a páciensek akkor tudnak igazán pozitívan gondolkodni a stresszes életszakaszokban, ha elmennek oda, ahol a leginkább álmodozó típusúak voltak. Erre az az általános-, vagy középsikola, esetleg egyetem a legjobb hely, ahová jártunk. Egy ilyen látogatás során ugyanis nagy adagban és hirtelen kapunk sok pozitív energiát, pusztán az emlékekből, amelyek hosszabb távon is segítenek átvészelni a stresszes élethelyzeteket.
Ha pedig ez nem használ, akkor a Dühöngő is egy alternatív megoldás.